Jak zrobić gęstą gorącą czekoladę

Jak zrobić gęstą gorącą czekoladę

Posiadanie gęstej gorącej czekolady może być smakołykiem. Ale jak zrobić gęstą gorącą czekoladę? Musisz użyć jakiegoś środka zagęszczającego. Zazwyczaj skrobia kukurydziana jest zagęszczaczem używanym do robienia domowej gorącej czekolady. Ale możesz również użyć gumy ksantanowej. Możesz również dodać śmietanę, aby zagęścić napój. W zależności od Twojego gustu, możesz dodać do niego różne smaki. Niektóre z przypraw, które możesz dodać to cynamon, pieprz cayenne, sól morska i ekstrakt waniliowy. Możesz nawet dodać marshmallows.

Najlepsza gorąca czekolada jest wykonana z dobrej jakości czekolady. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś użyć czekolady o zawartości co najmniej 60% kakao. Jeśli jednak chcesz uzyskać słodszy napój, możesz użyć czekolady o zawartości mniejszej niż 60% kakao. Co więcej, możesz również użyć czekolady słodko-gorzkiej. Dzięki temu uzyskasz napój, który jest bogaty i kremowy.

W przepisie możesz również użyć proszku do espresso. Można go znaleźć w alejce z kawą w sklepie spożywczym. Można zrobić 1 i pół filiżanki gorącej czekolady z tylko to. Możesz również dodać różne przyprawy do mleka czekoladowego. Wtedy ty możesz słuzyć ten napój w indywidualnych filiżankach lub jako czekoladowy sos. Jeśli chcesz uzyskać zabawny zwrot akcji, możesz dodać wiórki białej czekolady.

Możesz również dodać brązowy cukier do przepisu. Dzięki temu Twoja gorąca czekolada będzie bogata i kremowa. Jeśli wolisz ciemniejszą czekoladę, możesz dodać trochę kakao w proszku.

Niektórzy ludzie używają mleka zamiast śmietanki, aby zrobić gorącą czekoladę. Jednak napój nie będzie tak gęsty, jak w przypadku ciężkiej śmietany. Z tego powodu najlepiej jest używać pełnotłustego mleka. W przepisie można również użyć niesolonego masła. Jeśli chcesz, możesz dodać sól i cynamon do czekolady. Możesz również dodać do napoju tłuste marshmallows.

Istnieje wiele sposobów, aby zagęścić swoją gorącą czekoladę. Możesz użyć skrobi kukurydzianej, gumy ksantanowej, mąki lub skrobi ziemniaczanej. Jednak im gęstszy będzie Twój napój, tym mniejsza będzie jego moc. Możesz również użyć śmietany lub marshmallows, aby zagęścić swój napój. Guma ksantanowa wytworzy wir, gdy zostanie zmieszana z gorącą czekoladą. Stworzy jednak konsystencję przypominającą śluz.

Aby zrobić gęstą gorącą czekoladę, możesz użyć autentycznego hiszpańskiego przepisu. Ten przepis nie wymaga wiele sprzętu i można go wykonać na kuchence. Należy jednak użyć rondla z ciężkim dnem i ustawić przynajmniej średni ogień. Należy pozwolić, aby mieszanina siedziała na piecu przez kilka minut, zanim ją podasz. Następnie możesz dodać dowolny rodzaj przyprawy, który chcesz.

Najlepsza gęsta gorąca czekolada jest zrobiona z czekolady o zawartości co najmniej 60% kakao. Możesz też użyć mieszanki czekolady półsłodkiej i mlecznej. Możesz również dodać cynamon, ekstrakt waniliowy lub ekstrakt z mięty pieprzowej. Na koniec możesz dodać do swojego napoju bitą śmietanę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *