Jak zrobić Green Screen w domu

Jak zrobić Green Screen w domu

Tworzenie green screena w domu jest przystępnym i łatwym sposobem na rozpoczęcie pracy z filmem. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na rozbudowane urządzenie i możesz używać go tak często, jak chcesz.

Aby stworzyć zielony ekran w domu, będziesz potrzebował kilku rzeczy. Należą do nich dobra kamera i porządny materiał na ekran. Niektórzy mogą również potrzebować kilku dodatkowych źródeł światła. W przypadku większych projektów, najlepiej jest mieć oświetlenie górne. Dzięki temu w kadrze nie ma gorących punktów.

Zielony ekran ma za zadanie odfiltrować wzory i inne rzeczy, które mogłyby rozpraszać widza. Sztuką jest umieszczenie obiektu wystarczająco daleko od ekranu, aby uniknąć ostrych cieni. Upewnij się również, że używasz mocnej taśmy lub szpilek, aby utrzymać ekran w miejscu. Będziesz chciał użyć statywu, aby utrzymać obraz w stabilnej pozycji.

Możesz stworzyć zielony ekran w domu w mniej niż godzinę. Jeśli nie masz dużo gotówki do stracenia, zawsze możesz kupić tkaninę. Sklepy rzemieślnicze zazwyczaj prowadzą niedrogie tkaniny i duże rolki solidnej zielonej tkaniny. Możesz również kupić farbę i stworzyć własną.

Tworzenie zielonego ekranu w domu jest również tańsze niż zakup zestawu. Jeśli planujesz stworzyć zestaw w domu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar i wszystkie urządzenia, które będą potrzebne.

Na przykład, jeśli budujesz domowy zestaw, będziesz musiał zdecydować, czy chcesz wolnostojący lub stały green screen. Jeśli zdecydujesz się na wolnostojący green screen, będziesz chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby go ustawić. Trzeba będzie również zdecydować, czy chcesz użyć tkaniny tła lub mebla.

Użycie tła z tkaniny to świetny sposób na stworzenie zielonego ekranu w domu. Możesz powiesić ją na klamerkach lub przymocować ją za pomocą zacisków sprężynowych. Będziesz również potrzebował trochę taśmy duct tape. Jeśli nie wiesz, jak używać taśmy klejącej, możesz najpierw skorzystać z poradnika.

Najlepszym sposobem na stworzenie zielonego ekranu w domu jest rozpoczęcie od wyboru najbardziej odpowiedniego materiału. Istnieje wiele różnych rodzajów tkanin, których możesz użyć. Muślin jest często używany do produkcji green screenów, ale możesz również kupić bawełnę lub jedwab. Będziesz także potrzebował dobrej kamery i solidnej platformy edycyjnej, która obsługuje chroma keying.

Oprócz wyżej wymienionych, powinieneś również poświęcić czas na użycie statywu. To pomoże Ci uchwycić wysokiej jakości obrazy. Ponadto, będziesz chciał uchwycić wysoką częstotliwość klatek. Jest to ważne zarówno dla edycji, jak i nagrywania.

Należy również rozważyć użycie źródła światła, które jest rozproszone. To pomoże Ci uniknąć gorących punktów i utrzymać obraz z wyglądem płaskim. Możesz również rozważyć źródło światła, które pasuje do intensywności tła.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *