Jak zrobić przenośny głośnik

Jak zrobić przenośny głośnik

Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą muzyki, czy po prostu chcesz odtwarzać muzykę z telefonu w salonie, możesz łatwo zbudować przenośny głośnik. Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć odpowiednie materiały i komponenty. Następnie możesz złożyć piękny i przenośny głośnik Bluetooth!

Pierwszym krokiem jest wybór źródła zasilania. Do zasilania głośnika możesz użyć akumulatorka litowo-jonowego. Jeśli zdecydujesz się na użycie tradycyjnej baterii, będziesz musiał znaleźć płytkę drukowaną, która poradzi sobie z napięciem. Będziesz też potrzebował rezystora, kondensatora i przełącznika.

Następnie musisz stworzyć pudełko, które pomieści elementy głośnika. Skrzynka może być wykonana z płyty MDF (Medium Density Fiberboard). Arkusz MDF o grubości 3/4″ może kosztować zaledwie 20 dolarów. Być może trzeba będzie przyciąć arkusz, aby dopasować go do kształtu głośnika. Można również pokryć wnętrze skrzynki fornirem lub słojami drewna, aby nadać jej bardziej atrakcyjny wygląd.

Gdy masz już wszystkie elementy, jesteś gotowy do ich złożenia. Możesz użyć drewnianych kołków, aby przytrzymać części razem. Możesz również przykleić zwrotnice na gorąco. Możesz również użyć szlifierki oscylacyjnej, aby wygładzić wszelkie szorstkie miejsca.

Gdy drewniane elementy są już na miejscu, jesteś gotowy, aby przymocować głośnik do skrzyni. Musisz dodać gumową wyściółkę, aby utrzymać skrzynię na miejscu. Możesz również użyć taśmy elektrycznej, aby przytrzymać luźne przewody. Będziesz musiał również dodać gniazdo zasilania i przełącznik. Jeśli używasz świateł LED, być może będziesz musiał zainstalować je we wnętrzu pudełka.

Następnie będziesz musiał podłączyć głośniki niskotonowe i główne do układu elektronicznego. Możesz również zainstalować lampki LED we wnętrzu głośnika. Po zakończeniu podłączania elementów, będziesz gotowy do podłączenia amplitunera.

Używając obcinacza do drutu, będziesz musiał przyciąć przewody głośnika na odpowiednią długość. Musisz również zlutować przewody razem. Należy również poprowadzić przewody z powrotem do odbiornika. Jeśli używasz akumulatora, musisz poprowadzić przewody z akumulatora z powrotem do odbiornika.

Po podłączeniu odbiornika będziesz gotowy, aby cieszyć się swoim nowym przenośnym głośnikiem Bluetooth! Jest on całkiem głośny i wypełnia pokój wspaniałym dźwiękiem. Jeśli czujesz się odważny, możesz również spróbować zrobić wolnostojący głośnik Bluetooth. Znajdziesz wiele z tych głośników na Instagramie, i są one łatwe do wykonania!

Innym fajnym pomysłem na przenośny głośnik Bluetooth jest zrobienie go z przetworzonych skórzanych pasków. Powstały głośnik jest solidny i ma uchwyt na pasek u góry. Można go również zrobić z pojemnika na okulary.

Jeśli masz dostęp do wiertarki elektrycznej, będziesz w stanie zbudować głośnik Bluetooth od podstaw. Jeśli nie, możesz kupić zestaw, który zawiera elementy potrzebne do zbudowania głośnika Bluetooth. Można go również wykonać przy użyciu Raspberry Pi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *