Jak zrobić loki afro w domu

Loki afro są niezwykle modne i istnieją już od kilkudziesięciu lat. Kojarzą się z wolnością, przygodą i romantyzmem, i mogą być osiągnięte przez każdego – zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Aby uzyskać ten wygląd w domu, można kupić produkty, które pomogą Ci stworzyć własne loki afro. Możesz nie być pewna, jakich produktów użyć, ale oto kilka wskazówek. Używaj szamponu i odżywki zwiększających objętość, aby nadać włosom odpowiednią objętość.

Wybierając produkt, wybierz ten bez silikonów i siarczanów. Loki afro są bardziej suche niż proste włosy, więc powinny być ostatnim produktem, który stosujesz na włosy. Unikaj silikonów i narzędzi do stylizacji na ciepło, ponieważ mogą one powodować łamanie i wysuszanie włosów. Loki afro wymagają specjalnych szczotek z szerokimi zębami, takich jak Denman lub szczotki łopatkowe. Powinnaś również używać produktu do stylizacji, który ma odżywkę bez spłukiwania, aby pomóc zapobiec tworzeniu się węzłów i plątaniu.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie loków afro w domu jest zaplecenie włosów. Zacznij od umycia włosów i odczekania, aż będą w około 70 procentach suche. Przedziel włosy, a następnie zapleć warkocz z lewej i prawej strony. Zwykłe warkocze stworzą fale na końcach włosów, natomiast warkocze francuskie lub bokserki stworzą loki blisko nasady. Możesz również zapleść włosy w spiralę lub użyć bicza do włosów, aby uzyskać dodatkowe utrwalenie i loki.

Innym łatwym sposobem na stworzenie loków afro w domu jest nałożenie na końce włosów lekkiego żelu do stylizacji lub pomady. Za pomocą szczotki z włosia dzika, zaczesz górną partię włosów do tyłu w gładkiego kucyka, który możesz upiąć spinką. Jeżeli zależy Ci na większej objętości, zrób koński ogon z falą. Doda on włosom objętości i sprawi, że nie będą się one znajdować na wysokości twarzy.

Wspaniałym produktem do tworzenia loków afro jest żel World of Curl Activator. Ten ekstra suchy żel jest przeznaczony do emulgowania na włosy, a następnie można zgnieść go na loki. Powtórz ten proces kilka razy, aż Twoje włosy będą miały pełne, błyszczące loki. To pomoże zachować elastyczność i sprężystość włosów i zapobiec ich puszeniu się.

Innym sposobem na stworzenie loków afro w domu jest użycie pręta do trwałej ondulacji i słomek. To metoda dwa w jednym, która pozwoli Ci uzyskać piękne loki, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Jest również łatwa do wykonania! Jeśli nie jesteś fanem pręty perm lub słomki, można użyć grzebienia zamiast. Dzięki tej metodzie uzyskasz grubsze, pełniejsze loki, które utrzymają się przez kilka dni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *