Jak zrobić jabłko z papieru

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić jabłko z papieru, oto krótki przewodnik, który pomoże Ci stworzyć to zabawne rzemiosło. Musisz wyciąć środek jabłka, a także szczeliny, w które wplecione zostaną paski papieru. Użyj papierowego łącznika, aby przymocować paski do jabłka. Sklej krawędzie rolek papieru w dół, a następnie dodaj nasiona.

Najpierw złóż czerwoną kartkę papieru na pół. Teraz, używając ołówka, narysuj kształt serca na środkowym żebrze zagięcia. Użyj nożyczek do cięcia wzdłuż linii, aby stworzyć zaokrąglony kształt serca przypominający jabłko. Gdy kształt serca zostanie uformowany, odetnij dodatkowy papier. Ten krok jest ważny dla stworzenia symetrycznych liści. Po zrobieniu papierowego jabłka, jesteś gotowy, aby je ozdobić.

Teraz, jesteś gotowy, aby skleić liść łodygi i kawałki jabłka razem. Możesz również pomóc dziecku zrobić liść łodygi, chrupiąc kwadraty z bibuły. Pomaga to wzmocnić drobne mięśnie motoryczne dziecka. Kiedy już to zrobisz, możesz przejść do robienia jabłka. W tym czasie możesz również pozwolić dziecku narysować kontur jabłka na papierowym talerzyku. Kiedy będą zadowolone z konturu, mogą pomalować go innym kolorem, aby był bardziej realistyczny.

Gdy już będziesz zadowolony z ogólnego kształtu jabłka, możesz zacząć robić łodygę. Zacznij od wyrwania czterech kawałków czerwonego papieru, najlepiej ze starej książki. Następnie złóż te cztery kawałki na drugą stronę, uważając, by nie przeciąć sobie kciuka! Następnie zbierz wszystkie skrawki czerwonego papieru, które pasują do kolorów jabłka. Kontynuuj ten proces, aż stworzysz idealne jabłko. Jeśli masz dzieci, które są zainteresowane robieniem papierowych rzemiosł jabłkowych, możesz podzielić się z nimi tym rzemiosłem.

Po wycięciu zielonych i czerwonych kawałków papieru, jesteś gotowy do prześledzenia elementów jabłka na papierze. Następnie będziesz potrzebował kleju i kolorowego kartonu. Odrysuj wokół kształtów jabłka używając 6 do 8 elementów na jabłko. Złóż złożone kształty jabłek na pół i sklej je ze sobą. Twoje gotowe jabłko jest teraz gotowe do powieszenia lub wyświetlenia! Jeśli szukasz łatwiejszego sposobu na stworzenie tego papierowego jabłka, spróbuj szablonu 3D poniżej.

Zabawne jabłko z bibuły to świetna aktywność back-to-school dla małych dzieci. To również idzie dobrze z twoimi jesiennymi dekoracjami, zbyt. Dzieci pokochają to rzemiosło, a można je wykonać w mniej niż 5 minut! Jest to świetne narzędzie do rozwijania umiejętności motorycznych i można je wykonać w mniej niż 5 minut! Jeśli jesteś zainteresowany szablonem do druku, pobierz go tutaj. Będziesz zachwycony rezultatami!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *