Jak zrobić skrót do strony internetowej w telefonie

Jeśli chcesz odwiedzić stronę internetową w swoim telefonie, możesz zrobić z niej skrót. Otworzy się on w nowej karcie i zapisze aktualny stan strony. Łatwo jest przypadkowo otworzyć wiele zakładek podczas przeglądania strony internetowej. Może to być jednak denerwujące, jeśli często otwierasz kilka kart. Aby uniknąć tego problemu, możesz utworzyć skrót strony internetowej. Oto kroki:

Po pierwsze, otwórz Safari na swoim iPhonie lub iPadzie. Przejdź do ekranu głównego i naciśnij znak „+” znajdujący się po lewej stronie paska adresu. Spowoduje to umieszczenie nowego skrótu na ekranie głównym. Po wykonaniu tych czynności stuknij w skrót do strony internetowej, którą chcesz dodać. Zauważysz, że skrót pojawi się na ekranie głównym. Następnie, możesz go uruchomić w dowolnym momencie. Po otwarciu skrótu, możesz go uruchomić i odwiedzić stronę internetową stamtąd.

Aby zrobić skrót do strony internetowej w telefonie, przejdź do ekranu głównego telefonu. Wybierz z listy Safari i uruchom przeglądarkę internetową. Przejdź do strony internetowej, którą chcesz umieścić w zakładce. Gdy już tam będziesz, kliknij na ikonę zakładki, która wygląda jak ramka ze strzałką w górę. Po wybraniu zakładki, stuknij w ikonę Dodaj do ekranu głównego. Wpisz nazwę swojego nowego skrótu. Ikona nowego skrótu pojawi się obok innych ikon aplikacji na ekranie głównym.

Skróty na ekranie głównym można tworzyć ręcznie lub automatycznie. Proces jest podobny do umieszczania skrótu do aplikacji na ekranie głównym telefonu. Po utworzeniu skrótu, stuknij opcję „Dodaj do ekranu”. Spowoduje to umieszczenie skrótu na ekranie głównym dla łatwego dostępu. Możesz również dodać kilka skrótów na ekranie głównym, ale te dwie metody są wygodniejsze. Możesz wybrać, która z nich najbardziej Ci odpowiada.

Kolejnym krokiem jest dodanie ikony strony internetowej na ekranie głównym. Aby to zrobić, musisz mieć zainstalowaną w telefonie aplikację Safari. Jeśli nie masz tej aplikacji, pobierz ją. Możesz to również zrobić, naciskając długo ikonę aplikacji. Następnie przeciągnij ją w wybrane miejsce na ekranie głównym. Możesz dodać tyle skrótów, ile chcesz. Gdy masz wiele skrótów na ekranie głównym, łatwiej będzie Ci uzyskać dostęp do najczęściej odwiedzanych stron internetowych.

Alternatywnie możesz użyć aplikacji Safari, aby dodać skrót do dowolnej strony internetowej w telefonie. Ikona przeglądarki znajduje się w pasku narzędziowym na dole ekranu. Po dodaniu skrótu, możesz go uruchomić. Strona internetowa otworzy się w nowej karcie lub oknie, jeśli odwiedzisz ją z telefonu. W ten sposób możesz łatwo uzyskać do niej dostęp, kiedy tylko chcesz, bez konieczności pamiętania o ponownym jej otwarciu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *