Jak zrobić żel aloesowy w domu

Aby zrobić żel, musisz najpierw przygotować liść aloesu, odcinając górną część od dwóch do czterech cali. Następnie usuń boki i przetnij wzdłuż. Rozciągnij liść, wsuwając nóż pod skórkę i usuwając grubą mięsistą część liścia aloesu. Możesz następnie użyć ekstraktu do leczenia siebie lub do produkcji własnych naturalnych produktów kosmetycznych. Pamiętaj, że żel aloesowy jest bogatym źródłem antyoksydantów i wzmacnia układ odpornościowy.

Możesz przechowywać żel aloesowy w tackach do kostek lodu, torebkach nadających się do zamrażania lub pojemnikach do późniejszego wykorzystania. Żel aloesowy może być używany do łagodzenia oparzeń, nawilżania skóry, a nawet dodawania do ulubionych przepisów. Pokrój miąższ aloesu w kostki i zamroź. Wyjmij i używaj w zależności od potrzeb. Tylko nie zapomnij dodać oleju z witaminą E, aby zapobiec dalszemu utlenianiu się żelu aloesowego.

Następnie umieść liść aloesu na desce do krojenia i pokrój go. Unikaj cięcia twardych kolczastych krawędzi liścia. Zawsze trzymaj ostrze blisko krawędzi liścia, aby zapobiec przecięciu żelu wewnątrz. Żel aloesowy zachowa się tylko kilka dni w lodówce, więc upewnij się, że przechowujesz go odpowiednio. Nie zamrażaj go jednak przez dłuższy czas. Aby zachować świeżość żelu, możesz przechowywać go w lodówce.

Wykonywanie żelu aloesowego w domu jest łatwe i opłacalne. Oprócz tego, że jest opłacalne, zapewnia również, że używasz czystych, organicznych i wolnych od chemii składników. Możesz użyć rośliny aloesu z własnego ogrodu lub z lokalnej kwiaciarni. Upewnij się tylko, że wybierasz dojrzałe liście z rośliny. Kiedy są w pełni rozwinięte, będą miały grubszą, gładszą teksturę i głębszy zielony kolor.

Oprócz leczenia drobnych schorzeń skóry, żel aloesowy może być używany do twarzy. Nadaje on świeży i zdrowy blask twarzy. Oprócz korzyści dla urody, aloes może być również stosowany jako żel do włosów. Można go mieszać z różnymi olejkami i nakładać bezpośrednio na skórę głowy. Aloes jest korzystny w naprawie uszkodzonych włosów i przywracaniu zdrowych, lśniących i błyszczących włosów.

Bez względu na metodę stosowaną do tworzenia żelu aloesowego, należy przestrzegać odpowiednich technik przechowywania, aby zapewnić jakość i świeżość żelu. Trzymaj żel w czystym pojemniku, aby zapobiec zanieczyszczeniu bakteryjnemu. Kiedy nadejdzie czas, aby go użyć, upewnij się, że umyłeś pojemnik ciepłą wodą z mydłem i pozwól mu całkowicie wyschnąć. Alternatywnie, możesz zamrozić żel, aby użyć go w zimnych napojach lub jako kostki lodu.

Aby rozpocząć proces, przetnij liść agawy na pół wzdłuż, tak aby zmieścił się na twojej desce do krojenia. Po przecięciu liści, użyj noża, aby usunąć zewnętrzną zieloną skórę. Następnie wypełnij resztę liścia żelem z agawy. Możesz również użyć do tego celu obieraczki do warzyw. Po tym kroku powinieneś mieć świeży, bogaty w żel żel aloes!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *