Posiadanie domu z ogrodem z pewnością daje nam ogromne możliwości. Możemy bowiem w dowolny sposób aranżować swoją własną przestrzeń i zaadoptować ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Jednocześnie, jeśli dodatkowo posiadamy samochód, to z całą pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że szczególnie w sezonie przydałby się nam garaż. To właśnie w nim możemy składować wszelkie narzędzia, zamienne części, a przede wszystkim trzymać w nim swoje auto. Z pewnością wpłynie to w niezwykle pozytywny sposób na stan naszego akumulatora, który niezbyt ceni sobie towarzystwo niskich temperatur. Jeśli nie mamy już wybudowanego, murowanego garażu, wówczas możemy samodzielnie przystąpić do skonstruowania blaszaka. Jak więc możemy taki garaż zrobić?
Blaszany garaż- co będzie nam potrzebne do jego wykonania?
Do wykonania garażu z blachy falistej musimy się odpowiednio przygotować. Tak naprawdę, zanim udamy się na jakiekolwiek zakupy, postarajmy się wykonać dokładny projekt, w którym uwzględnimy przybliżone wymiary garażu, a także oszacujemy ilość materiałów jakie będą nam potrzebne. Pamiętajmy o tym, że:
- podstawowym tworzywem i „szkieletem” garażu blaszanego jest konstrukcja drewniana- wobec tego niezbędny będzie zakup odpowiedniej ilości belek i desek, a także wkrętów i łączników, za pomocą których będzie można je zespoić.
- blachy faliste będą nam służyły do „okrycia” całej konstrukcji i muszą być one solidnie przymocowane do drewnianych belek za pomocą nitów.
- z blachy falistej można także wykonać drzwi do garażu, ale możemy także zdecydować się na skorzystanie z modułów automatycznych.
Konieczne będą nam też podstawowe narzędzia jak chociażby szlifierka, wiertarko-wkrętarka, młotek oraz piła do drewna.
Jak samodzielnie wykonać blaszany garaż?
Wykonanie naszego blaszanego garażu, w momencie kiedy mamy niezbędne materiały, nie będzie tak skomplikowane. Na samym wstępie bowiem musimy wykonać drewniany „szkielet”. W tym celu łączymy ze sobą drewniane belki, których rozłożeniem a odpowiadać wymiarom naszego garażu. Po ich połączeniu przy pomocy wkrętów do drewna, warto zabezpieczyć je bejcą co uodporni ich na działanie wilgoci czy skrajnych temperatur. W momencie kiedy nasza konstrukcja nabrała już kształtu, możemy przystąpić do okrywania jej blachą falistą. W tym momencie wykorzystujemy specjalne nity do metalu, które pozwolą nam połączyć blachę z drewnianym „szkieletem”. Zaaranżowanie wnętrza naszego garażu, zależy już tylko i wyłącznie od nas samych.
Skąd można pozyskać dodatkowe środki na blaszany garaż DIY?
Nie da się ukryć, że choć samodzielne wykonanie blaszanego garażu nie jest zbyt skomplikowane i pozwoli nam nieco zaoszczędzić, to jednak w dalszym ciągu będziemy musieli liczyć się z kosztami, jakie poniesiemy podczas zakupu materiałów. Jeśli więc nie chcemy jednorazowo obciążać swojego budżetu rozwiązaniem może być pożyczka od ręki online. W ten sposób szybko pozyskamy dodatkowe środki na zakup materiałów i nie naruszymy zbyt wiele z naszego domowego budżetu.
Podobne tematy