Jak stworzyć rozmowę grupową na Facebooku

Jak stworzyć rozmowę grupową na Facebooku

Tworzenie rozmowy grupowej na Facebooku może być fajnym sposobem na interakcję z przyjaciółmi. Czat grupowy pozwala użytkownikom na dzielenie się wiadomościami, ankietami, zdjęciami i plikami z grupą przyjaciół. Jest to również świetny sposób na utrzymanie komunikacji z członkami grupy. Kiedy wiadomość czatu grupowego jest wysyłana, tylko członkowie grupy mogą na nią odpowiedzieć. Grupę można jednak zarchiwizować, usunąć lub dodać w przyszłości.

Tworzenie rozmowy grupowej na Facebooku jest proste. Aby stworzyć grupę, musisz najpierw zalogować się na swoje konto na Facebooku. Następnie, będziesz musiał wybrać grupę z listy. Po wybraniu grupy, będziesz musiał przewinąć listę kontaktów, aby wybrać osoby, które chcesz dodać do swojej grupy. Następnym krokiem jest napisanie wiadomości. Podczas wpisywania wiadomości możesz wybrać, aby dołączyć emojis lub animowane obrazy. Aby wysłać wiadomość do wszystkich członków swojej grupy, możesz skorzystać z opcji „Wyślij do wszystkich”.

Dodawanie nowych członków do grupy jest również proste. Opcja „Nowa wiadomość” znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Ikona ta pojawia się również na istniejącym czacie. Po wybraniu opcji „Nowa wiadomość”, zostaniesz poproszony o wpisanie nazwisk osób, które dodajesz do grupy. Możesz również wpisać nazwę grupy, którą chcesz utworzyć. Alternatywnie możesz użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć swoich znajomych. Możesz również wpisać opis grupy.

Po wpisaniu wiadomości, możesz kliknąć klawisz „Enter”, aby rozpocząć rozmowę. Możesz również wybrać opcję „Leave Conversation”, aby zamknąć rozmowę. Jeśli wybierzesz opcję „Opuść rozmowę”, otrzymasz powiadomienie, że opuszczasz czat grupowy. Nie otrzymasz jednak żadnych powiadomień o odpowiedziach innych członków. Jeśli wybierzesz opcję „Ignoruj grupę”, o rozmowie nie zostaną powiadomieni żadni inni uczestnicy. Ta opcja spowoduje również przeniesienie rozmowy do folderu spamu.

Jeśli chcesz wyciszyć grupę, możesz to zrobić w taki sam sposób, jak przy dodawaniu nowego członka. Po najechaniu na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, zobaczysz menu z różnymi opcjami. Możesz wybrać czas trwania wyciszenia, możesz też wybrać, aby wyciszyć tylko wzmianki i wiadomości grupy. Ta opcja jest idealna, jeśli nie jesteś zainteresowany otrzymywaniem powiadomień o odpowiedziach innych członków. Należy jednak również okresowo sprawdzać grupę, aby upewnić się, że nikt jej nie opuścił. Możliwe jest również wyciszenie wzmianek, wiadomości i rozmów w grupie. Jednak ta opcja nie sprawi, że inni członkowie grupy nie zobaczą Twoich wiadomości.

Możesz również usunąć osoby z grupy. W tym celu wystarczy zaznaczyć pole wyboru obok nazwy profilu danej osoby. Możesz również usunąć grupę ze swoich kontaktów, wybierając opcję „Usuń z grupy”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *