Jak zrobić grilla bez grilla

Jak zrobić grilla bez grilla

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym diypower.pl

Używanie patelni grillowych do zrobienia grilla bez grilla może być wygodną i niedrogą opcją. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Grzbiety na dnie patelni tworzą ślady po grillu. To czyni je idealnymi do szybkiego gotowania owoców morza, owoców i warzyw. Nie są one jednak zalecane do mięs. Są też zazwyczaj trudne do czyszczenia.

Oprócz używania patelni grillowej, niektórzy ludzie tworzą swoje własne grille bez rusztu. Te grille mogą być wykonane z materiałów wokół domu, w tym zepsutej pralki. Inne improwizowane grille są wykonane z metalowych pojemników i kontenerów ze stabilnym dnem.

Grille te działają podobnie jak wędzarki do garnków. Możesz dodać węgiel na dno patelni, lub możesz umieścić węgiel w folii nad jedzeniem. Węgiel będzie dymić i wchłaniać wędzony smak do żywności. Możesz również użyć płynnego dymu, aby stworzyć dymny smak. Wędzona przyprawa bbq, wędzony bekon i kminek to niektóre ze składników, których możesz użyć do stworzenia dymnego smaku.

Innym sposobem na zrobienie grilla bez grilla jest użycie funkcji brojlera w piekarniku. Możesz użyć tej funkcji do gotowania kurczaka, ryb i warzyw. W ten sposób powstaną ślady po grillu i skarmelizowana skórka. Będziesz musiał również użyć patelni do brojenia żywności, ponieważ piekarnik nie ma wbudowanego brojlera. Do grillowania potraw możesz również użyć garnka.

Jeśli chcesz zrobić grilla bez grilla, możesz użyć płynnego dymu, aby stworzyć dymny smak bbq. Możesz użyć różnych narzędzi, aby to zrobić, w tym palnika kulinarnego i butelki w sprayu. Możesz również zmieszać płynny dym z octem, aby stworzyć subtelny smak grilla. Możesz również użyć wędzonej papryki, aby doprawić swoje jedzenie.

Inną metodą jest wykorzystanie ceramicznej lub terakotowej podstawki do zrobienia prowizorycznego grilla. Będziesz potrzebował spodka z wodą, glinianej doniczki i trochę folii aluminiowej. Potrzebny będzie również węgiel drzewny i ruszt, aby to zrobić.

Możesz również spróbować stworzyć grilla bez grilla, używając metalowego szpikulca i węgla. Metalowy szpikulec może być podgrzewany na płomieniu gazowym lub możesz użyć palnika na kuchence. Metalowy szpikulec nie będzie przywierał do jedzenia, więc warto go podgrzać kilka razy przed położeniem na jedzeniu. Stworzy to ślady po grillu i doda dymnego smaku.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez kłopoty z robieniem grilla bez rusztu, możesz spróbować wędzarni wewnętrznej. Wędzarka wewnętrzna jest podobna do grilla z glinianym garnkiem, tylko że używa gorącej płyty i wysokich temperatur, aby stworzyć dymiące doświadczenie grillowania. Używa również węgla w folii, więc nie musisz kupować grilla, aby zrobić z tego opcję grillowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *