Jak zrobić płaszcz wodny do kominka

Być może widziałeś przykłady płaszcza wodnego i pomyślałeś, że wygląda fajnie, ale nie masz umiejętności, aby go zbudować. W tym artykule pokażemy Ci, jak zbudować swój własny. Przed rozpoczęciem powinieneś naszkicować swój projekt, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał. Używając ołówka i papieru, naszkicuj wymiary i rozstaw nóg. Następnie przytnij kamień lub płytkę zgodnie z jej szerokością. Korzystając z pomiarów, będziesz wiedział, czy mur będzie działał w ramach pożądanych proporcji.

Wtedy wybierz swoje akcesoria i dekoracje. Płaszcz jest doskonałym obszarem wystawowym dla ceramiki, wazonów, rzeźb i innych akcentów domowych. Upewnij się, że wybierasz kawałki, które nie przytłaczają przestrzeni płaszcza. Na przykład blogerka Sara Syrett zdecydowała się wyświetlić swoją kolekcję w dużym, tkanym koszu, który kupiła w sklepie z używanymi rzeczami za 6 dolarów. Następnie dodała swoje własne akcenty, aby zakończyć wygląd domu wiejskiego.

Aby uzyskać dobrą zakładkę, zmierz szerokość pierwszej rundy listew. Jeśli masz mały zakład, dodać więcej drewna do pierwszej rundy, aby zapewnić więcej drewna do gwoździ. Musisz zmierzyć zakładkę korony poprzez określenie szerokości półki. Zmierz ościeżnicę od najszerszego punktu korony. Wreszcie zmierzyć koronę, dodając dwa razy odsłonę. Dodając kilka centymetrów do wysokości półki, masz rozmiar korony.

Gdy już zorientujesz się w wymiarach, wytnij deski na wymiar i przyklej je do ściany. Jeśli używasz muru, będziesz potrzebował również wiertarki, młotka i poziomu. Poziomica jest niezbędna, aby upewnić się, że elementy pasują równo do ściany. Kiedy wszystko jest już zainstalowane, podziwiaj swój gotowy projekt. Pamiętaj, aby umieścić obraz lub dzieło sztuki na płaszczu, aby pokazać go do jego najlepszych zalet.

Dodanie płaszcza do kominka może dodać odrobinę wyrafinowania do pokoju. Jeśli znasz trochę stolarstwa, możesz stworzyć oszałamiający mantel dla swojego kominka. Następnie, można pokazać swoje ulubione dzieła sztuki i kolekcje na nim. Możesz nawet zrobić regał, aby trzymać książki na płaszczu. Możliwości są nieograniczone. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele możesz zrobić sam. To świetny sposób, aby dodać charakter do swojej przestrzeni i przekształcić go.

Przed rozpoczęciem projektu, powinieneś poprosić profesjonalistę w dziedzinie poprawy domu, aby pomóc Ci określić poziom trudności zaangażowany. Jeśli kominek jest wykonany z kamionki, najlepiej zapytać profesjonalistę, ponieważ kamionka jest podatna na uszkodzenia. Po zakończeniu prac, usuń wszystkie drzwi i elementy wykończeniowe otaczające kominek. Kiedy wszystko jest już oczyszczone, ułóż kamienie jak puzzle na podłodze. Wymieszaj dobrze zaprawę, ale uważaj, żeby nie przesadzić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *