6 przepisów na serniki z wykorzystaniem kąpieli wodnej

Jeśli nigdy nie próbowałeś zrobić kąpieli wodnej, może się to wydawać trudne. Potrzebna będzie patelnia, która zmieści się wewnątrz formy. Możesz również użyć dużej jednorazowej patelni z folii na obręczach. Patelnia powinna być o kilka centymetrów większa od patelni springform. Pozostałe dwie opcje są wymienione na dole artykułu. Te dwie alternatywy są zarówno świetne i pracują równie dobrze.

Najlepszym sposobem na zrobienie kąpieli wodnej jest wypełnienie patelni lub patelni do pieczenia w połowie wodą. Pomoże to zapobiec nierównościom w wypiekach. Upewnij się, że patelnia jest wystarczająco szeroka, aby pomieścić wodę. Możesz również użyć tortownicy do zrobienia kąpieli wodnej. Możesz użyć tortownicy, która ma co najmniej 12″ lub 14″ średnicy lub prostokątnej brytfanny.

Kąpiel wodna jest niezbędna do pieczenia delikatnych potraw, takich jak ciasta i ciasteczka. Brak wilgoci w piekarniku może spowodować ich zsiadanie się lub nadmierne gotowanie. Woda działa jako izolacja, więc temperatura żywności nie jest dozwolone, aby wzrosnąć powyżej 212F. Ponieważ temperatura wody pozostaje powyżej tej temperatury, zamienia się ona w parę i gotuje środek potrawy. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zrobić kąpiel wodną, czytaj dalej!

Kąpiel wodna zapewnia, że twoje wypieki pieką się delikatnie, więc tekstura jest bardziej spójnym wynikiem. Utrzymuje również wilgotność chleba, chociaż patelnia do chleba nie jest umieszczona wewnątrz kąpieli wodnej. Oto 6 przepisów na sernik wykorzystujących technikę kąpieli wodnej. Podczas pieczenia sernika, zawsze lepiej jest użyć kąpieli wodnej. Jeśli nie jesteś pewien, czy kąpiel wodna jest odpowiednia dla Twojego sernika, upewnij się, że skonsultujesz się z profesjonalistą!

Kąpiel wodna to wypełniona wodą patelnia przystosowana do pracy w piekarniku. Pomaga to w równomiernym pieczeniu delikatnych wypieków i zapobiega pękaniu górnej części sernika. Dodatkowo, tworzy wilgotne środowisko, które utrzymuje sernik gładki i kremowy. Jeśli zastanawiasz się, jakie są korzyści z kąpieli wodnej, sprawdź ten tutorial! Spodoba Ci się. I kto wie, może nawet sam spróbujesz!

Jeśli nie masz foremki, możesz również użyć dużej foliowej patelni, ale pamiętaj, aby użyć ciężkiej blachy do pieczenia pod spodem. Będziesz też potrzebować drugiej patelni do pieczenia z folią aluminiową. Możesz też użyć dużego pojemnika z dzióbkiem, np. czajnika, dzbanka lub dużej miarki. Kąpiel wodna to świetny sposób na przyspieszenie procesu gotowania.

Jeśli robisz sernik, będziesz chciał użyć kąpieli wodnej. Zapobiega to brązowieniu i pękaniu ciasta sernikowego w środku, jak to się dzieje, gdy piecze się w piekarniku. Jest to również świetny sposób na konserwację żywności o wysokiej kwasowości. Ponieważ temperatura kąpieli wodnych nigdy nie przekracza 212 stopni, możesz użyć kąpieli wodnej do upieczenia sernika. Patelnia powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić 9- lub 10-calową formę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *