Jeśli chcesz stworzyć zapierający dech w piersiach zimowy krajobraz, rozważ naukę tworzenia własnego! Zima znana jest z niskiego kąta padania światła, co sprawia, że scena wygląda bardziej dramatycznie. Połączenie śniegu, lodu i mrozu może sprawić, że Twoja scena ożyje. Zimą jest też o wiele łatwiej malować, a krótsze dni oznaczają więcej czasu na delektowanie się filiżanką kawy! Oto kilka wskazówek, aby stworzyć idealny zimowy krajobraz:
Ołówek HB – Ołówki HB są idealne do tworzenia śnieżnych gór i gałęzi drzew. Możesz nawet użyć gałęzi, aby stworzyć wygląd „rozgałęzienia” na górze. Spraw, aby gałęzie drzew były chaotyczne i ostre. Upewnij się, że dokładnie przećwiczysz wszystkie kroki przed przejściem do następnego etapu. Upewnij się, że rozumiesz, co robisz! Zależy Ci na stworzeniu pięknego krajobrazu, więc przygotuj odpowiedni sprzęt.
Impregnat – Użyj impregnatu w swoim obrazie, aby usunąć jasną, białą powierzchnię i ułatwić zastosowanie mocnych jasnych i ciemnych wartości. Przed rozpoczęciem malowania wykonaj szkic swojego zimowego krajobrazu. Następnie zmieszaj dwa różne rodzaje farb, aby stworzyć kolory śnieżnego krajobrazu. Pierwsza z nich składa się z umbry palonej i błękitu ultramarynowego, które należy rozcieńczyć turpenoidem.
Używanie pędzla – Kolejnym krokiem w tym, jak zrobić zimowy krajobraz, jest wybór odpowiednich narzędzi. Po pierwsze, potrzebny jest pędzel. Pędzel jest najbardziej uniwersalnym narzędziem, jeśli chodzi o tworzenie zimowego krajobrazu, więc wybierz taki, który pasuje do warunków pogodowych. Następnie użyj pędzla i pomaluj płatki śniegu z pędzla. Kiedy skończysz, pozwól pędzlowi wyschnąć przez około dwadzieścia minut, zanim zaczniesz malować.
Szkicowanie zimowego krajobrazu może być onieśmielające, ale nie daj się zwieść bieli. Jest mnóstwo cieni i niuansów do zabawy! Włącz cienie i niuanse, aby Twój krajobraz wyglądał prawdziwie. Kiedy oświetlenie łapie słońce, cienie i światła śniegu ujawniają różnorodność kolorów, które w przeciwnym razie mogą być niewidoczne. Zimowy krajobraz rzadko jest jaśniejszy od nieba. Dlatego też ziemia jest zwykle ciemniejsza od nieba.
Podobne tematy