Jak zrobić frędzle z Muliny

Jak zrobić frędzle z Muliny

Użycie nici do haftu do wykonania frędzli jest łatwym i niedrogim sposobem na dodanie stylu do Twojego projektu. Te piękne elementy dekoracyjne są świetne do wystroju domu i mogą być używane na odzieży, torebkach i torbach. Są one również świetne jako ozdoby do biżuterii.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie miękkiego materiału do wykorzystania przy tworzeniu frędzli. Na przykład, frędzel wykonany z bawełny jest miękki i trwały. Jednak syntetyczne przędze mają inne odczucia. Dobrym sposobem na zrobienie frędzli jest użycie bawełnianej nici do haftu. Materiał ten jest niedrogi i można go znaleźć w różnych kolorach.

Następnie będziesz potrzebować szpulki nici do haftu. Szpulka to pakiet nici, który jest owinięty w papier w pobliżu końców. Pomaga to utrzymać nitkę w czystości i porządku. Przed rozpoczęciem pracy z nią powinieneś usunąć kawałki papieru z końcówek. Pozwoli to na łatwiejszą pracę ze szpulką. Następnie potnij nitkę na dwie części.

Aby wykonać tradycyjny frędzel, utnij dwa kawałki nici o długości 10 cali. Połóż je poziomo na blacie roboczym. Następnie przetnij wzdłuż przeciwległej, złożonej krawędzi. Nie tnij nici tak, aby jedna strona była krótsza od drugiej. Jeśli chcesz zrobić frędzel, który ma pętlę na górze, musisz zrobić pętlę na środku jednej z nici. Ta pętla zostanie przymocowana do frędzla i będzie można ją przymocować do innego przedmiotu.

Aby zrobić frędzel z pętlą, będziesz potrzebować jednego kawałka nici o długości 15 cali. Następnie trzeba będzie nawinąć tę nić kilka razy, aż do uzyskania pożądanej grubości.

Następnie będziesz musiał nawinąć drugi kawałek nici wokół nici frędzla. Powinieneś nawinąć tę nić wokół górnej i dolnej części frędzla co najmniej cztery razy. Gdy już to zrobisz, musisz ją bezpiecznie zawiązać. Węzeł powinien znajdować się około pół cala w dół od góry.

Po zawiązaniu drugiego kawałka nici, będziesz musiał zrobić pętlę w środku nici. Następnie należy owinąć ją wokół korpusu frędzla i związać w węzeł. Po owinięciu drugiego kawałka nici kilka razy, będziesz chciał związać końce nici w węzeł. Trzeba będzie również przyciąć końce nici, tak aby nie było ich widać. Następnie należy wpleść końce nici w główkę frędzla.

Na koniec należy związać końce nici w węzeł zabezpieczający. Kiedy już to zrobisz, będziesz mieć gotowy frędzel. Możesz go wtedy przymocować do swojego projektu lub złożyć go z krawatami w środku. Jest to również świetny sposób na ukrycie końcówek sznurka.

Możesz zrobić frędzle z nici, włóczki, a nawet skóry. Jeśli jednak robisz frędzle z przędzy, będziesz musiał owinąć ją wokół kartonu kilka razy, aby uzyskać pożądaną grubość.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *