Jak stworzyć bootowalny dysk flash z systemem Windows 10

Jeśli chcesz zainstalować system Windows na nowym komputerze lub ponownie zainstalować system operacyjny na starym, możesz zrobić bootowalny dysk USB i zainstalować z niego najnowszą wersję oprogramowania. System Windows 10 jest wyposażony w różne wbudowane narzędzia do odzyskiwania, takie jak Środowisko odzyskiwania systemu Windows. Możesz użyć tego narzędzia, aby naprawić BSOD, który jest komunikatem o błędzie pojawiającym się, gdy system rozruchowy komputera zawiedzie.

Aby zrobić bootowalny dysk USB systemu Windows 10, wykonaj następujące kroki. Po pierwsze, utwórz pusty dysk USB. Następnie włóż napęd USB do komputera i wybierz „Utwórz nośnik instalacyjny”. Wybierz język i edycję systemu operacyjnego, a następnie kliknij „Dalej”. Możesz także wybrać architekturę 64-bitową. Język i architektura dysku flash powinny pasować do Twojego komputera. Jeśli nie jesteś pewien języka, możesz po prostu wybrać angielski.

Aby użyć bootowalnego USB Windows 10, podłącz urządzenie do docelowego komputera. Po włożeniu USB wybierz docelowy komputer, aby uruchomić z niego system za pomocą menu BIOS/UEFI lub naciskając F2 lub F12 na klawiaturze. Jeśli stworzyłeś bootowalny USB, zostaniesz poproszony o uruchomienie kreatora instalacji. W mgnieniu oka będziesz mógł uruchomić Windows 10!

Gdy już to zrobisz, możesz skorzystać z narzędzia Microsoft Media Creation Tool, aby stworzyć swój bootowalny dysk USB. Narzędzie znajdziesz w witrynie pobierania Microsoftu lub możesz kliknąć przycisk, aby pobrać je teraz. Nazwa pliku powinna być „MediaCreationToolxxxx”, gdzie ostatnie cztery cyfry to numer wersji systemu Windows 10. Powinien on znajdować się w twoim folderze z plikami do pobrania. Kiedy skończysz, możesz zainstalować system operacyjny z bootowalnego USB.

Bootowalny dysk USB to przydatna rzecz do posiadania w pobliżu. Możesz zainstalować system Windows 10 na starym komputerze lub nawet zupełnie nowym. Rozruchowy dysk USB może również pomóc w odzyskaniu danych po awarii komputera lub innych problemach. Po utworzeniu bootowalnego dysku USB można przywrócić komputer do poprzedniego stanu roboczego. Pamiętaj tylko, aby wykonać kopię zapasową danych przed rozpoczęciem instalacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *