Jak zrobić apostrof na klawiaturze

Jeśli masz problemy z używaniem apostrofu na klawiaturze, problem może być spowodowany przez ustawienia klawiatury w systemie operacyjnym. Po pierwsze, upewnij się, że klawiatura jest ustawiona na międzynarodową lub standardową. Aby to zrobić, przejdź do ustawień wejściowych systemu operacyjnego i kliknij na języki. Następnie możesz zlokalizować klawisz apostrofu. Jest to zazwyczaj klawisz znajdujący się pomiędzy dwukropkiem/półkownikiem a klawiszem Enter. Ten klawisz może znajdować się w wirtualnej klawiaturze. Możesz również użyć funkcji apostrofów klawiatury, aby wstawić apostrofy do HTML.

Apostrofy mogą być używane w dowolnym miejscu w słowie, chociaż apostrofy wsteczne są mniej powszechne. Może to powodować zamieszanie podczas używania autokorekty, ponieważ czasami miesza ona podwójne i pojedyncze cudzysłowy. Konsorcjum Unicode jest organizacją non-profit zajmującą się promowaniem i definiowaniem standardów globalizacji. Definiuje również oficjalne znaki emoji. Aby dowiedzieć się, jak zrobić apostrof na klawiaturze, zapisz się na ich BEZPŁATNĄ wskazówkę dnia.

Zmiana sterownika klawiatury, aby uczynić go sygnałem dźwiękowym, gdy akcentowany znak nie jest dostępny, rozwiąże ten problem. Uzyskanie dostępu do znaku apostrofu poprzez naciśnięcie spacji po klawiszu akcentowym bez spacji E12 pozwala na łatwe wprowadzenie znaku apostrofu. Klawisz apostrofu C12 stał się najwygodniejszym i najłatwiejszym sposobem wprowadzania apostrofu. Jednak znaki akcentu ostrego i grobowego można nadal wprowadzać przez naciśnięcie spacji po klawiszu akcentu nierozdzielającego E12, ale tylko wtedy, gdy nie są one dostępne.

W języku niemieckim klawisz C12 służy do wprowadzania apostrofu (ISO 8859-1) (0x27). W klawiaturach amerykańskich klawisz E12 jest zaimplementowany jako klawisz bez spacji (martwy) i nie może wprowadzić znaku, gdy jest wciśnięty sam. Naciśnięcie go z literą „e” spowoduje wprowadzenie apostrofu, natomiast Shift+E12 wstawi słowo e.

W języku angielskim występują dwa rodzaje apostrofów – apostrof kręcony i myślnik prosty. Curly apostrophes są używane do contractions i possessives. Proste apostrofy są wygodniejsze i mogą być używane w postach w mediach społecznościowych, e-mailach i kodzie. Natomiast apostrofy kręcone są używane w publikowanych pracach. Możesz sprawdzić przykłady poniżej.

Jeśli nie masz klawiatury numerycznej, możesz również użyć Mapy znaków. Uruchom to narzędzie, naciskając klawisze Win+R i wpisując charmap w polu Uruchom. Mapa znaków wyświetla listę opcji znaków. Możesz również użyć klawisza Shift zamiast Shift. Jeśli apostrof nie pojawi się, naciśnij jeszcze raz klawisz Shift, aby go zamknąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *