Jak zbudować wolierę dla gołębi

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z dlaczego.edu.pl

Istnieje wiele sposobów na zbudowanie woliery dla gołębi. W zależności od wielkości woliery, możesz użyć betonowego fundamentu lub płaskich cegieł i kostki brukowej. Oba te materiały posiadają otwory drenażowe i rowki, które chronią przed drapieżnikami. Po określeniu wymiarów, należy następnie zbudować wolierę. Na koniec powinieneś wybrać dach, który będzie trzymał się z dala od wiatru i deszczu.

Gołębie są w większości szczęśliwe w śniegu, a jeśli masz możliwość dodania jakiegoś schronienia, będą bardziej prawdopodobne, że będą wygodne. Jeśli jednak śnieg jest stałym problemem w Twojej okolicy, być może będziesz musiał rozważyć cięższe schronienie lub trzymać gołębie w domu. Sucha budka lęgowa ułatwi czyszczenie i zapobiegnie rozwojowi pasożytów. Jeśli możesz, wybierz konfigurację pół na pół.

Wielkość Twojej woliery będzie zależała od tego, ile ptaków zamierzasz trzymać. Zazwyczaj klatka o wymiarach 20 „x20” pomieści sześć ptaków. Dobrą zasadą jest zakup najwyższej jakości woliery, na którą możesz sobie pozwolić. Nie zapomnij o dołączeniu kuwety. Gołębie nie lubią być uwięzione w kuwecie. Tacka powinna być wyjmowana i mieć gładkie krawędzie.

Jak widzisz, gołębie są bardzo towarzyskimi ptakami. Preferują światło słoneczne i swobodny lot. Woliera powinna umożliwiać maksymalną ekspozycję na promienie słoneczne oraz być sucha i wolna od przeciągów. Woliera powinna mieć dobry system wentylacji i dużo miejsca, aby ptaki mogły swobodnie latać. Woliera powinna również zapewniać dużo poziomej przestrzeni dla nich do preen i pionowy obszar dla właściciela, aby stać w.

Wybierając wolierę dla swoich gołębi, rozważ ich rozmiar. W wolierze o powierzchni 12′ zmieści się 10 ptaków. Oznacza to, że przestrzeń w wolierze będzie miała 6′ długości, 6′ szerokości i sześć stóp wysokości. Jeśli planujesz trzymać jednego gołębia, rozważ zakup klatki wewnętrznej, która jest mniejszą wersją woliery. Woliera zapewni ptakowi więcej miejsca, firmy i domu, który pozwala im poruszać się.

Jeśli zamierzasz zbudować wolierę odporną na drapieżniki, musisz upewnić się, że jest ona wykonana z siatki spawanej. Ten materiał będzie trzymać z dala od drapieżników, więc upewnij się, że otwory siatki są co najmniej pół cala szerokości. Duże otwory w siatce przyciągną myszy i drobne szczury, które rozszarpią ptaki, gdy będą w środku. Z reguły, jeśli planujesz zbudować wolierę odporną na drapieżniki, łatwiej będzie utrzymać ją wolną od szkodników.

Zanim zaczniesz budować wolierę, zastanów się, jak zwierzęta będą przebywać w domu. Gołębie lubią ciepłe i suche środowiska, a najlepiej mieć dobry drenaż i dobrą wentylację, aby utrzymać ptaki komfortowo. Niezależnie od tego, czy użyjesz podkładek cementowych czy drewnianych podłóg, upewnij się, że wybierzesz materiał, który nie będzie pękał lub niszczał i jest odporny na ekstremalne temperatury. Istnieje wiele rodzajów fundamentów wolierowych, a wszystkie są równie skuteczne dla Twoich gołębi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *