Jak zrobić drewnianą barierkę

Aby zrobić drewnianą poręcz, musisz najpierw określić długość schodów na pokładzie. Następnie potnij swoje 2×4 na długie kawałki. Następnie użyj kleju do drewna, aby przykleić poręcz do drewna. Użyj gwoździ, aby dołączyć tralki do poręczy. Upewnij się, aby zastosować cienką warstwę kleju do każdego pustego poręczy i zabezpieczyć go za pomocą pistoletu do paznokci.

Następnie, musisz zmierzyć rozmiar górnej i dolnej poręczy. Wysokość górnej szyny zależy od wysokości słupków i odległości między nimi. Jeśli planujesz umieścić górną szynę, możesz użyć 2×4 jako nakładki. Na dolną szynę będziesz potrzebował 1×6. Na koniec musisz wyciąć cienkie paski drewna o wymiarach 0,25 na 1,5 cala. Powinieneś użyć najlepszego fourx4, który idealnie pasuje do twojej górnej poręczy, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz również użyć najgorszego.

Aby zapewnić, że twoja poręcz jest solidnie zbudowana i wytrzyma ciężar, użyj dobrej jakości tarcicy dla swoich tralek. Upewnij się, że twoje 2x2s są z dobrego zapasu, ponieważ słaba klasa może je osłabić. Następnie przybij je do słupków używając gwoździ o spiralnym trzonku. Jeśli nie czujesz się pewnie z procesem gwoździowania, użyj stalowych wsporników, aby uprościć połączenie między słupkami.

Przed rozpoczęciem, wyciąć drewno dla swoich poręczy do zgrubnej szerokości. Na przykład, należy wyciąć 1″ deskę jesionową na kawałek o szerokości 3 1/4 cala. Po wycięciu i dopasowaniu na sucho, należy sprawdzić wszystkie połączenia, aby upewnić się, że są one solidne. Może być potrzebna druga próba lub dostosowana wysokość frezu. I nie zapomnij zostawić trochę drewna ekstra na drugą próbę.

Dla pionowych słupków, wyciąć otwory kieszeniowe na górnej i dolnej krawędzi. Upewnij się, że otwory kieszeniowe są tej samej szerokości co rowek. Następnie użyj routera, aby wywiercić otwór w ścianie, gdzie górne i dolne pionowe słupki zostaną przymocowane. Upewnij się, że użyjesz dwóch śrub kieszonkowych 1/2 cala do tych słupków i dolnego słupka pionowego. Przykręć poręcz za pomocą śrub z łbem walcowym. Teraz jest ona przymocowana do ściany.

Przed zainstalowaniem poręczy, umieść pierwszy kawałek deski 2×4 ciasno przy pierwszym stopniu. Zaznacz ołówkiem wewnętrzną stronę słupka, aby upewnić się, że uzyskasz odpowiednią wysokość. Powtórz ten proces dla drugiej szyny. Używając deski 1×6, zmierz od góry bieżnika pierwszego stopnia. Następnie, używając poziomu, zaznacz kąty szyny na słupku, gdzie chcesz ją przymocować.

Po wykonaniu drewnianej balustrady, musisz zainstalować wrzeciona. W zależności od tego, jak wysoko chcesz, aby poręcz była, może potrzebować co najmniej 34 cali wysokości. Upewnij się, że poręcz będzie spełniać lokalne kody budowlane, konsultując się z inspektorem budowlanym. Niektóre budynki wymagają pozwolenia na instalację balustrad. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o stolarce, możesz rozważyć wynajęcie profesjonalisty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *