Jak zrobić drewnianą platformę do basenu

Budując drewnianą platformę do basenu, należy najpierw określić rozmiar basenu. Musisz zbudować platformę nieco większą niż wymiary basenu. Dodaj co najmniej sześć cali dla dodatkowego wsparcia. Następnie umieść wkładkę wewnątrz połączonych ścian basenu i zabezpiecz ją za pomocą śrub 1″ na 4″ lub 3″. Następnie możesz zainstalować drewnianą drabinę do górnej części platformy.

Aby zbudować ramę dla basenu, będziesz potrzebował dwóch rodzajów drewna: 1 x 6s i 2 x 6s. Drewno z palet jest idealne do budowy platformy basenowej i można je łatwo zabarwić, aby pasowało do innych gatunków drewna na podwórku. Gdy rama jest już na miejscu, należy przymocować cztery deski obwodowe za pomocą ocynkowanych kątowników. Na koniec zainstaluj środkowy legar nośny za pomocą wieszaków legarowych.

Jeśli pracujesz nad projektem DIY, możesz użyć skrzyń i drewna paletowego do stworzenia stopni prowadzących do basenu. Te kroki ułatwią dotarcie do górnej części pokładu basenu i zapobiegną wzrostowi trawy w nim. Inną korzyścią z używania drewna paletowego jest to, że możesz go użyć do budowy ścian kratowych i zewnętrznych pryszniców. Po zakończeniu swojej platformy, dodać trochę piasku na dnie basenu, aby utrzymać go z staje się zbyt trudne i co trawa rośnie tam trudne do kontroli.

Odkąd masz wyciąć 2x4s i 2x6s, trzeba będzie zbudować platformę. Platforma będzie musiała być około 6 cali od ziemi. Aby zapewnić jej poziom, użyj taśmy mierniczej, tarcicy 2by-4 i sznurka, aby sprawdzić długość ściany oporowej. Przywiąż sznurek do jednego ze słupków, a drugi do przeciwległego narożnika. Wreszcie, trzeba będzie poziom linii, aby sprawdzić poziom podłogi.

Musisz poziom ziemi wokół basenu przed zainstalowaniem pokładu. Jeśli używasz nad ziemią basen, może chcesz pominąć krok tarp. Kolejna faza projektu pokładu basenu jest fundament. Ten krok może się różnić w zależności od wielkości basenu. Podczas gdy rozmiar basenu wpłynie na fundament, materiał pomoże Ci wykonać drewnianą platformę, która wygląda pięknie przez lata.

Po zainstalowaniu platformy, zastosuj powłokę z drewna Accoya. Ten rodzaj drewna jest przyjazny dla bosych stóp i nie będzie pękać, odpryskiwać ani gnić. Nie nagrzewa się na słońcu i pozostaje chłodne w dotyku. Dlatego drewno Accoya doskonale nadaje się na pokłady basenów. A jeśli chcesz zbudować drewnianą platformę dla swojego basenu, upewnij się, że sprawdziłeś przepisy budowlane obowiązujące w danej gminie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *