Jak zrobić drewniany pokład

Pierwszym krokiem w budowie pokładu jest określenie wysokości pokładu. Można to określić mierząc wysokość podłogi domu nad linią stopnia. Należy również wziąć pod uwagę wysokość drzwi i poziom podłogi odpowiednio. Gdy znasz już prawidłową wysokość pokładu, możesz zainstalować legary w odpowiednich odstępach. Aby stworzyć równą linię, użyj poziomu sznurka i wbij palik w jednym z rogów pokładu. Upewnij się, że wysokość drugiego kołka narożnego jest taka sama jak pierwszego.

Następnie, wybierz odpowiedniego wykonawcę. Przy wyborze wykonawcy, najlepiej jest pracować z lokalnymi wykonawcami. Lokalni wykonawcy mają większe doświadczenie z kodem budowlanym Twojej okolicy i dlatego są bardziej wiarygodni. Sprawdź referencje wykonawcy i przeszłą pracę przed ich zatrudnieniem. Oprócz sprawdzenia ich referencji i poprzedniej pracy, sprawdź, czy są one ubezpieczone. Sprawdź, czy mają odpowiednie ubezpieczenie na wypadek jakichkolwiek szkód, które mogą wystąpić podczas pracy na pokładzie.

Następnie, zaznacz rogi swojego pokładu. Upewnij się, że narożne paliki są rozmieszczone w odległości około pięciu stóp. Użyj złomu dwa-by-cztery, aby pięć desek batter. Upewnij się, że każda deska jest rozmieszczone jedną czwartą cala od końca innego. Powinieneś umieścić po jednej desce na każdym boku i końcu. Przed rozpoczęciem upewnij się, że wyznaczyłeś linie murarskie i wyraźne plany z regulatorami. Oznacz ziemię, na której zamierzasz zbudować pokład za pomocą pomarańczowych flag lub sznurków przywiązanych do palików. Możesz oznaczyć tymi znacznikami swoje paliki narożne i kesony.

Narysuj plan konstrukcyjny. Narysuj plan w skali 1/4 cala. Powinien zawierać widok planu, plan strony i jedną lub dwie elewacje. Chociaż może to być żmudne, to zapewni, że projekt pójdzie gładko. Kiedy skończysz z planowaniem, można rozpocząć instalację pokładu. Następnie, nadszedł czas, aby zainstalować drewno i wykończyć go. Następnie, można zacząć cieszyć się swoim pokładzie!

Podczas budowy drewnianego pokładu, trzeba zrobić poziom postów. Aby to zrobić, trzeba wykopać otwory, które są około 16 cali przez osiem cali głębokości. Możesz również użyć koparki do kopania otworów. Po wykopaniu otworów, słupki powinny być wyrównane. Jeśli twój pokład jest wysoki, może być konieczne podniesienie poszczególnych członków belki. Po wypoziomowaniu słupków, następnym krokiem jest zainstalowanie najbardziej zewnętrznego elementu belki na słupku. Po zakończeniu tego kroku, można zainstalować inne posty.

Decyduj, który rodzaj drewna chcesz użyć do swojego drewnianego pokładu. Cedr jest miękkie drewno, ale opiera się gnicie i infekcji owadów lepiej niż większość drewna. Cedr zmienia swoją zawartość wilgoci, aby dopasować się do środowiska, co oznacza, że nie wypacza się lub zginać tak łatwo. Jeśli chcesz mieć pokład drewna, który będzie trwał przez lata, spróbuj użyć cedru. Pamiętaj jednak, że drewno cedrowe kosztuje więcej niż drewno miękkie i wymaga częstego ponownego szlifowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *