Jak zrobić płyn do mycia okien w domu

Jeśli szukałeś ekologicznego środka do czyszczenia okien, możesz zrobić swój własny poprzez zmieszanie kilku składników. Jedną z opcji jest destylowany biały ocet. Ten ocet pomoże usunąć uporczywe plamy z farby i mineralne osady z twardej wody. Woda destylowana jest również realną opcją. Jest to tani, bezpieczny i skuteczny sposób na czyszczenie okien i szklanych powierzchni. Mydło do naczyń działa dobrze na szklanych powierzchniach i wymaga tylko trochę, aby usunąć plamy i smugi.

Inną opcją jest użycie papieru filtracyjnego do kawy lub ściereczek z mikrofibry do czyszczenia okien. Jeśli nie możesz znaleźć lint-free ściereczki, można użyć papieru filtra kawy, aby osiągnąć te same wyniki. Ocet nada Twoim oknom połysk bez smug i szybko wyschnie. Podczas korzystania z tego rozwiązania należy również pamiętać, że szkło nie jest produktem końcowym procesu. Po użyciu domowego środka do czyszczenia okien, należy przetrzeć okna suchą, niestrzępiącą się szmatką, aby upewnić się, że rozwiązanie nie powoduje smug.

Homowe środki do czyszczenia okien są nie tylko opłacalne, ale i przyjazne dla środowiska. Zawierają one naturalne składniki, które mogą wyeliminować toksyny i chemikalia, które zawierają komercyjne środki do czyszczenia okien. Dokonywanie własnych środków do czyszczenia okien pomaga również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musisz kupować drogich produktów czyszczących ze sklepu. Dodatkowo, nie będziesz musiał zmagać się ze smugami pozostawionymi przez komercyjne środki do czyszczenia okien. Wreszcie, domowej roboty środek czyszczący jest bezpieczniejszy dla środowiska i Twojej rodziny. Jedyne składniki, których potrzebujesz to soda oczyszczona, ocet, woda i destylowany biały ocet.

Możesz zrobić własne środki do czyszczenia okien w domu z przedmiotów gospodarstwa domowego. Po pierwsze, potrzebujesz ściągaczki i wiadra z wodą. Następnie potrzebujesz roztworu białego octu z ciepłą wodą i małej gąbki. Po zrobieniu tego, wytrzyj roztwór za pomocą niestrzępiącej się szmatki. Możesz również kupić ocet na Amazon. Kilka kropel białego octu zrobi świetną robotę na oknach, ale nie pozwól, aby ściągaczka dotykała ram okiennych.

Przygotowanie środka do czyszczenia okien w domu jest łatwe. Potrzebujesz tylko wody, octu i mydła. Wymieszaj dwie części wody z jedną częścią octu i jedną częścią mydła. Wymieszaj roztwór i używaj go tak, jak każdego innego środka do czyszczenia okien. Stworzenie idealnego środka do czyszczenia okien nie zajmie dużo czasu! Nie będzie Cię to nawet kosztować ani grosza! I jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska! Wszystko czego potrzebujesz to kilka prostych składników i trochę czasu.

Po pierwsze, potrzebujesz ściągaczki. Jeśli Twoje okno jest szklane, ściągaczka pomoże Ci usunąć uporczywe smugi. Możesz kupić ściągaczkę, która ma przykręcaną przedłużkę. Jeśli obawiasz się używać ściągaczki, spróbuj jej na małym oknie najpierw i pracuj swoją drogą w górę. Jest wiele korzyści z używania ściągaczki!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *