Jak zrobić glinę z pasty

Jak zrobić glinę z pasty

Używanie gliny w domu stało się bardzo popularne w Ameryce Łacińskiej. Jest to bezpieczny i nietoksyczny materiał, który można wykorzystać do wszystkiego, od budowy modelu do tworzenia rzeźb. Świetnie nadaje się również do dekorowania akwarelami i markerami pędzelkowymi. Może być również malowany lub uszczelniany za pomocą szelaku. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, istnieje wiele różnych rodzajów gliny, które możesz zrobić w domu. Ten artykuł pokaże Ci, jak zrobić własną glinkę przy użyciu składników, które już masz w swojej kuchni.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest wymieszanie składników. Upewnij się, że wszystko dokładnie odmierzasz. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja glina może popękać. Ważne jest, aby powoli dodawać płyn do suchych składników. Dzięki temu Twoja glina nie będzie zbyt lepka. Możesz wyrobić masę za pomocą łyżki lub miksera elektrycznego. Po ugnieceniu należy usunąć wszelkie grudki. Dzięki temu glina będzie łatwiejsza w obróbce.

Jeśli chcesz zrobić glinkę polimerową, spróbuj użyć białego kleju dla dzieci. Możesz również użyć kleju PVA, który jest klejem o wysokiej przyczepności. Możesz także użyć gliceryny, która sprawia, że glina jest bardziej urabialna. Spowoduje to również spowolnienie czasu schnięcia. Możesz również użyć skrobi z tapioki, aby zastąpić skrobię kukurydzianą.

Jeśli chcesz zrobić kolorową glinę, będziesz musiał dodać trochę barwnika spożywczego. Możesz również dodać piasek, aby stworzyć specjalną teksturę. Jeśli nie chcesz dodawać piasku, możesz użyć farby temperowej, aby stworzyć kolorową glinę. Możesz również użyć sody oczyszczonej i skrobi kukurydzianej, aby uzyskać elastyczną glinę do zabawy. Możesz również kupić torbę gliny do wykorzystania. Jeśli robisz dużą ilość, możesz przechowywać glinę w plastikowej torbie. Glina wytrzyma również do dwóch tygodni w lodówce.

Jeśli chcesz zrobić glinę, która jest bardziej trwała, spróbuj użyć kleju i skrobi kukurydzianej. Możesz również dodać klej PVA, aby stworzyć glinkę suchą na powietrzu. Ta glina jest również bardzo plastyczna, ale będzie mniej wytrzymała niż glina z klejem i skrobią kukurydzianą. Możesz również użyć suszarki do włosów, aby przyspieszyć czas suszenia. Jeśli używasz suszarki do włosów, upewnij się, że masz odpowiednie ustawienie i glina jest schłodzona przed użyciem.

Jeśli robisz swoją własną glinkę, upewnij się, że dokładnie odmierzasz wszystkie składniki. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja domowa glinka może popękać. Powinieneś również upewnić się, że pozwolisz jej całkowicie wyschnąć, zanim jej użyjesz. W zależności od grubości Twojej pasty, może to zająć 2 godziny lub nawet całą noc.

Niezależnie od tego, czy używasz kleju, skrobi kukurydzianej, czy innego składnika, powinieneś upewnić się, że dodajesz płyn powoli do suchych składników. Należy również pamiętać o dodaniu odrobiny wody, jeśli glina wydaje się zbyt sucha. Możesz również dodać trochę białego octu, aby zastąpić formaldehyd w wielu przepisach na glinę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *