Jak zrobić głośnik z papieru

Jak zrobić głośnik z papieru

Użycie pisaka z tuszem przewodzącym do narysowania cewki przypominającej głośnik okazało się prostym i skutecznym sposobem na stworzenie głośnika. Cewka czerpie z trwałych magnesów neodymowych, tworząc dźwięk, który jest słyszalny ponad otaczającym go hałasem. Jednak głośnik wykonany z papieru nie wydaje się mieć żadnej specjalnej mocy, aby stworzyć głośniejszy dźwięk niż kupiony w sklepie głośnik.

Przewodzący atrament długopis nie jest jedyną metodą tworzenia papierowego głośnika. Możesz również użyć papierowego kubka lub tekturowej rurki, aby stworzyć głośnik. Nie są one tak dobre jak kupione w sklepie głośniki, ale mogą wytworzyć przyzwoity dźwięk. Istnieją również tańsze komponenty dźwięku przestrzennego, które można wykorzystać do przekształcenia ścian w gigantyczne głośniki.

Najlepsze papierowe głośniki mają goły miedziany drut jako uziemienie elektryczne. Nie jest to najtańszy sposób na stworzenie głośnika, ale oznacza, że nie musisz kupować drogich przewodów, aby zbudować swój własny głośnik.

Papierowy głośnik to fajny wynalazek, który po podłączeniu do urządzenia audio wydaje słaby dźwięk. Głośnik jest trochę gimmickiem, ale to wciąż fajny projekt. Możesz również użyć magnesu wewnątrz tuby, aby zapewnić tarcie, co może nieco pomóc dźwiękowi.

Papierowy głośnik może być trochę mały jak na projekt z targów naukowych, ale może być zabawny w wykonaniu. Będziesz musiał znaleźć szablon, ale możesz też użyć metody rolki papieru, aby odrysować okręgi na kubku. Ponadto, możesz rozważyć użycie noża do cięcia pudełek lub noża rzemieślniczego, aby poszerzyć swój głośnik trochę. Do narysowania głośnika powinieneś również użyć pisaka z tuszem przewodzącym, jeśli nie masz dostępu do drukarki.

Głośnik jest również dość prosty do wykonania. Cewka z drutu będzie pełniła rolę głośnika niskotonowego, a magnes będzie pełnił rolę głośnika wysokotonowego. Możesz również zwiększyć moc głośnika poprzez zwiększenie długości drutu. Będziesz chciał uważać na magnes. To dlatego, że może się bardzo nagrzać i może spowodować zwarcie. Będziesz także chciał zostawić trochę dodatkowego miejsca na końcach drutu do podłączenia do głośnika.

Możesz również chcieć poeksperymentować z niewielką liczbą magnesów, aby dowiedzieć się, który będzie działał najlepiej. Jeśli nie jesteś pewien, który magnes jest najlepszy, możesz poprosić przyjaciela lub wolontariusza o pomoc w znalezieniu najlepszego dla Twojego głośnika.

Innym zabawnym projektem jest wykorzystanie kartonowej tuby do zrobienia mini głośnika dla iPhone’a. Łatwo go wykonać, a testowanie sprawia wiele radości. To także doskonała demonstracja wzmacniania dźwięku. Możesz też użyć tej samej tuby do zrobienia papierowego głośnika do telefonu. Możesz nawet użyć jej do zrobienia tapety.

Papierową tubę można również ozdobić naklejką lub dwiema. Korek od butelki jest również doskonałym sposobem na podtrzymanie głośnika. Możesz również owinąć taśmę washi wokół obręczy i wokół krawędzi szczeliny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *