Jak zrobić anioła na szydełku

Można znaleźć wiele wzorów szydełkowych na anioły, od prostych do bardzo szczegółowych. Niezależnie od wzoru, można spodziewać się pewnych wspólnych elementów. Głowy i sukienki anioła mogą mieć rysy twarzy lub nie, podczas gdy skrzydła i aureola są opcjonalne. W niektórych przypadkach możesz również chcieć zamienić aureolę na inną. I podczas gdy gauge jest zwykle nie problem, wiedząc, jak postępować zgodnie z wzorem szydełkowania może pomóc stworzyć anioł, który pasuje do Twojego osobistego stylu.

Pierwszym krokiem w tworzeniu anioła jest określenie wielkości i stylu oczu. Często pomiary podane we wzorze szydełkowym nie będą dokładne. Jeśli nie jesteś pewna, możesz użyć linijki. W większości przypadków linijka będzie działać dobrze. Jeśli nie, możesz zmierzyć rozmiar swojego anioła za pomocą szydełkowego przymiaru. Ogólnie rzecz biorąc, ośmiocalowa nitka przędzy jest wystarczająca do stworzenia pętli do zawieszenia. Ta nitka może być przymocowana do tyłu głowy anioła i zawiązana w węzeł.

Jeśli jesteś zainteresowany szydełkowaniem anioła jako ozdoby świątecznej, prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć wzór, który zawiera zarówno płaskie i 3d wersje. Te pierwsze są bardziej uniwersalne i mogą być wykonane z dowolnego koloru włóczki – białej, off-white, lub każdego innego odcienia, jaki można sobie wyobrazić. Płaski wzór aniołka świetnie nadaje się również na przypinkę lub zakładkę do książki. A jeśli szukasz ozdoby dla dziecka, anioł amigurumi może być właśnie tym, czego szukasz.

Jest wiele rzeczy, które anioł może reprezentować, a szydełkowanie wzoru anioła jest idealnym projektem na czas wolny. Jest łatwy do wykonania, nie wymaga specjalnych umiejętności i jest bardzo tani sposób, aby dodać radość do pokoju. Plus, szydełkowy anioł jest doskonałym sposobem na dekorację na specjalną okazję lub po prostu jako prezent dla ukochanej osoby. Po opanowaniu tej formy sztuki, będziesz dumny z wyświetlania gotowego produktu w dowolnym miejscu.

Jeśli chcesz nauczyć się, jak zrobić anioła, rozważ szydełkowy wzór amigurumi. Ten 11-centymetrowy anioł jest świetnym dodatkiem do pokoju lub stocking stuffer. Używając białej bawełnianej nici, możesz pracować z aniołem szydełkowym, który jest koronkowy i świąteczny. Możesz również zrobić świąteczną ozdobę na choinkę. Lub, zrobić zestaw mini aniołów ozdób świątecznych. Gotowe aniołki są urocze jako ozdoby i mogą być powiązane razem, aby stworzyć świąteczne wiązanki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *