Jak zrobić wiatrak z butelki

Jednym z najbardziej zabawnych projektów, jakie można wykonać z dziećmi, jest zrobienie wiatraka z butelki! Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tego projektu dla siebie, sprawdź te proste instrukcje:

Przed rozpoczęciem eksperymentu, upewnij się, że usunąłeś plastikowe kapsle z butelek. Te czapki zazwyczaj mają grubszy obszar środkowy. Wytnij ten prostokąt za pomocą nożyczek. Możesz potrzebować pomocy, aby ułatwić ten krok. Jeśli Twoje dziecko nie jest wystarczająco silne, aby wyciąć dziurę w plastikowym kapslu, możesz poprosić o pomoc osobę dorosłą. Następnie pomaluj drewniany patyk na kolor wiatraka, który wykonujesz.

Następnie nawlecz smukłą śrubę w podstawę butelki. Ta śruba może służyć jako czop o niskim tarciu. Umieść dolną śrubę w lasce bambusowej, kołku lub kawałku drewna, używając otworu pilotażowego. Na koniec owiń rurkę wokół dolnej śruby, co pomoże zapobiec wyskoczeniu górnej śruby. Teraz możesz powiesić swój Wiatrak na gałęzi drzewa!

Następnie wytnij otwór w dnie butelki za pomocą ostrego noża. Gdy już wywiercisz dolny otwór, użyj patyka, aby wbić go w ziemię. Wiatrak będzie wtedy działał, łapiąc bryzę. Wiatrak wykonany z butelki to zabawny sposób na recykling plastikowych butelek. Możesz nawet użyć tej samej butelki do soku pomarańczowego! Jeśli nie czujesz się wystarczająco ambitny, aby to zrobić, upewnij się, że pracujesz na zewnątrz.

Innym zabawnym rzemiosłem dla dzieci jest wiatrak wykonany z butelki. Dzieci w każdym wieku będą cieszyć się z ich robienia, a także będą szczęśliwe, gdy będą mogły bawić się swoim dziełem! Ten projekt może być wykonany w weekendy lub po szkole – gdy na zewnątrz jest słonecznie. Dzieci mogą nawet zademonstrować go przechodniom! Jest duża szansa, że będą prosić rodziców, aby przyszli i pomogli im w tej czynności!

Następnie będziesz musiał zrobić oś wiatraka. Możesz użyć dowolnego mocnego materiału, np. bambusowej laski, byleby była wystarczająco gruba, by utrzymać stabilnie butelkę. Pamiętaj, aby przed wierceniem zrobić papierową prowadnicę, aby odpowiednio dopasować butelkę. Kiedy masz już swoją oś, możesz dodać pionowe linie w dół boku butelki. Następnie powieś ją na drzewie lub innym stabilnym miejscu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *