Produkcja znaków drogowych i znaków aktywnych

producent znaków drogowych

Jakie zastosowanie mogą mieć znaki drogowe? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom dosyć spora liczba osób, odpowiedzialnych za utrzymanie różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jak okazuje się, znaki drogowe mogą mieć dosyć spore znaczenie w różnych dziedzinach między innymi przemysłu. Przyjrzyjmy się wiec wspólnie, jakie zastosowanie oprócz podstawowego mogą mieć znaki drogowe na terenie danej firmy.

Znaki pionowe

Pionowe znaki drogowe to jedne z najczęściej spotykanych znaków drogowych w Polsce. Cechują się one stosunkowo dobrą widocznością oraz szerokimi możliwościami zastosowania zarówno na drogach publicznych, jak i też między innymi w prywatnych przedsiębiorstwach. Dzięki zastosowaniu specjalnych farb oraz lakierów, znaki tego typu są stosunkowo dobrze widoczne zarówno za dnia, jak i też w nocy, czy też, gdy występują niekorzystne warunki pogodowe, takie jak, chociażby mgła. Jest to również najtańszy w produkcji oraz utrzymaniu typ znaku drogowego, co niewątpliwie wpływa na ich dużą popularność na całym świecie.

Znaki aktywne

Znaki aktywne cechują się dosyć dobrą widocznością zarówno w ciągu dnia, jak i też nocy, oraz w czasie trwania niekorzystnych warunków pogodowych. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych znaków drogowych wykorzystują one do swojego działania światło pochodzące ze specjalnie przystosowanych do tego celu żarówek. Z tego też względu tego typu znaki wymagają do swojego działania dostępu do energii elektrycznej, pochodzącej na przykład z paneli fotowoltaicznych, czy też sieci energetycznej. Znaki tego typu są szczególnie popularne w miejscach o słabej widoczności lub też szczególnie narażonych na różnego rodzaju wypadki drogowe jak, chociażby przejścia dla pieszych. Z powodzeniem są one również stosowane przez prywatne przedsiębiorstwa w celu między innymi poprawy bezpieczeństwa czy też sprawniejszego przemieszczania się pojazdów na terenie firmy.

Znaki zmiennej treści

Podobnie jak w przypadku znaków aktywnych, znaki zmiennej treści wykorzystują do swojego działania energię elektryczną. Różnią się one jednak od znaków aktywnych tym, że mogą one przekazywać użytkownikom drogi dodatkowe informacje na przykład na temat aktualnie panujących warunków atmosferycznych, dzięki czemu mogą oni lepiej dostosować się do panujących na drodze warunków, a co za tym idzie uniknąć wypadku. Znaki tego typu cieszą się również popularnością na terenie prywatnych przedsiębiorstw, gdyż umożliwiają one szybkie przekazywanie informacji pracownikom, oraz pomagają one usprawnić komunikację na terenie danej firmy. Co równie ważne, dobrej klasy producent znaków drogowych, jakim niewątpliwie jest firma Tioman, może przygotować tego typu znaki pod konkretne wymagania danej firmy.

Zobacz też: bariery u11a

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego oznakowania może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na znaki drogowe wysokiej klasy. Nie każdy jednak wie, czym cechują się poszczególne typy znaków drogowych, dlatego też warto rozważyć przed zakupem konsultację ze specjalistami, oraz dokładnie zapoznać się z informacjami od producenta danego znaku. Dzięki temu możemy z jednej strony dobrać odpowiednie znaki, z drugiej zaś uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy, na przykład na zakup nowych znaków drogowych.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *