Jak zrobić pom-pom na widelcu

Aby stworzyć zabawne polo z włóczki, wszystko czego potrzebujesz to widelec, lekki kawałek włóczki i nożyczki. Owiń włóczkę wokół widelca, zabezpieczając środek długością włóczki. Następnie zawiąż węzeł na końcach włóczki. W ten sposób powstanie ciasny podwójny węzeł. Teraz spulchnij końce przędzy palcami lub dłońmi.

Używając widelca lub nożyczek, wytnij tekturę na małe kawałki o szerokości około 10 cali. Możesz również użyć tekturowej tuby. Zacznij od owinięcia długiej długości przędzy wokół tektury. Kiedy masz już długość przędzy, która ma około jednego cala szerokości, owiń długość przędzy wokół kołków tektury. Zabezpiecz przędzę poprzez zawiązanie węzła na jednym końcu. Powtarzaj proces, aż będziesz miał wystarczająco dużo przędzy dla swojego pomponika z włóczki.

Pocięcie przędzy w równe pasma. Niektórzy wolą pociąć przędzę na równe kawałki przed zsunięciem jej z kartonu. Ta metoda stworzy bardziej równe i czystsze cięcie. Tnij włóczkę równomiernie, upewniając się, że pętle są tej samej długości. Upewnij się, że pozostawiasz długie końce, aby przymocować pompon do projektu. Następnie użyj nożyczek do cięcia pasm w razie potrzeby.

Gdy już masz wybraną włóczkę, możesz ją następnie przywiązać do widelca za pomocą sznurka. Gdy będzie już bezpieczna, wyciągnij ją z widelca i przytnij nadmiar sznurka. Możesz również użyć widelca do zrobienia mini pomponów do różnych celów. Używając widelca, możesz stworzyć zabawny pompon z włóczki!

Istnieje wiele narzędzi, które możesz kupić, aby zrobić pompon na widelcu. Pompomaker jest narzędziem, które można kupić w sklepie rzemieślniczym. Pozostałe trzy metody wymagają materiałów, które masz wokół domu. Możesz nawet podwoić przędzę, aby uzyskać trudniejszy proces nawijania. Możesz również zrobić swój własny pompon z przędzy na widelcu, jeśli wolisz bardziej skomplikowany projekt.

Po zakończeniu możesz dołączyć swój pompon do dowolnej tkaniny, w tym czapki, szalika lub dżinsów. Twoja nowa kreacja będzie wyglądać świetnie na czapce, szalikach, dżinsach, a nawet poduszkach do rzucania. Możesz je również przymocować do kolorowych wieńców. Możliwości są nieograniczone! Poświęć kilka minut, aby nauczyć się podstaw i stworzyć wspaniały pom-pom.

Gdy już masz podstawowe techniki w dół, możesz zacząć dodawać ostateczny dotyk. Aby zrobić pompon, wytnij małe koło o szerokości około pół cala (1,27). Ważne jest, aby nie ciąć zbyt blisko szarego koła, reprezentującego centralne wiązki włóczki. Następnie wytnij kolejne mniejsze kółko. W ten sposób powstanie pompon w kształcie pączka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *