Jak zrobić uniwersalny środek czyszczący

Nauka robienia własnego uniwersalnego środka czyszczącego jest zaskakująco prosta. Możesz zacząć od zrobienia domowego środka czystości dla swojego malucha. Ten przepis używa tylko wodę i mydło, więc ono no wymaga fantazyjnych mydeł lub dotleniających lub antybakteryjnych właściwości. Mydło kastylijskie świetnie sprawdza się w różnych kwestiach, ale może pozostawić film na niektórych powierzchniach. Jeśli martwisz się o toksyczne chemikalia w domowym środku czyszczącym, możesz zamiast niego użyć oleju roślinnego lub oliwy z oliwek.

Możesz również zrobić domowy uniwersalny środek czyszczący z dwóch prostych składników, które prawdopodobnie są już w Twoim domu. Łyżeczka naturalnego detergentu do naczyń, takiego jak ten używany do ręcznego mycia naczyń, jest głównym składnikiem. Wymieszaj go z 16 uncjami wody i masz potężny uniwersalny środek czyszczący. Ten naturalny środek czyszczący może być używany na różnych powierzchniach, od zlewów po kosze na śmieci.

Ten uniwersalny środek czyszczący pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, zastępując wiele produktów czyszczących. Jeden spray zrobi sztuczkę dla wszystkich powierzchni i będzie działać na szkło, jak również. Zaoszczędzisz również czas, ponieważ nie będziesz już musiał kupować wielu środków czyszczących, aby wykonać tę samą pracę. Nie tylko jest to łatwiejsze do czyszczenia, ale również będzie tańsze niż zakup uniwersalnych środków czyszczących ze sklepu.

Kiedy kupujesz uniwersalne środki czyszczące, powinieneś sprawdzić składniki i upewnić się, że nie są one szkodliwe. Większość z tych produktów jest oznaczona jako „naturalne” lub „zielone”. To nie znaczy, że są w 100% bezpieczne, jednak. Environmental Working Group (EWG) ostrzega przed używaniem „zielonych” produktów w domu. Poza tym nie ma wymogów prawnych, aby uniwersalne środki czyszczące ujawniały swoje składniki.

Podczas mieszania składników uniwersalnego środka czyszczącego upewnij się, że używasz wody destylowanej. Woda destylowana jest lepsza do czyszczenia i ogranicza rozwój bakterii, podczas gdy twarda woda może pozostawić białe smugi. Cytrusowe oleje są także świetnymi składnikami ponieważ mają wielkie oczyszczające właściwości i przyjemny zapach. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie kilku przed zakupem. Tylko pamiętaj, aby ostrożnie używać olejków eterycznych. Upewnij się, że rozcieńczasz olejki eteryczne.

Możesz również użyć olejków eterycznych do zapachu i zwiększenia mocy czyszczącej domowych środków czystości. Olejki eteryczne to lotne olejki otrzymywane z części roślinnych. Mają właściwości antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Powinny być jednak stosowane w środkach czystości z zachowaniem ostrożności, aby uniknąć reakcji alergicznych. Jedyną wadą olejków eterycznych jest to, że mogą być silnie toksyczne. Zawsze przed użyciem ich w domu należy skonsultować się z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *