Jak zrobić grządki na grzyby w ogrodzie

Jak zrobić grządki na grzyby w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy uprawiasz grzyby zamieszkujące drewno, czy grzyby tropikalne, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby wykonać grządki dla grzybów w ogrodzie. Oprócz zapewnienia odpowiedniego rodzaju podłoża do uprawy, musisz mieć dobrze oświetlone i zacienione miejsce, aby zapewnić wzrost grzybów.

Najlepszym miejscem na założenie grządki z grzybami jest miejsce pod cieniem drzewa lub krzewów. Idealnie jest też, jeśli w Twojej okolicy jest dużo wysokich traw. Wynika to z faktu, że wzrost grzyba będzie korzystał z naturalnego cienia roślinności.

Dla optymalnych wyników, trzeba będzie ustawić łóżko, które jest co najmniej 32 stóp przez 32 stóp w wielkości. Możesz zbudować podniesione łóżko lub po prostu obrysować łóżko za pomocą cegieł lub bloków. Niektórzy ludzie decydują się wykopać łóżko przed sadzeniem. To pozwoli im być łatwiejsze do utrzymania. Warto również upewnić się, że grządka znajduje się w pobliżu węża, dzięki czemu można ją łatwo podlewać.

Gdy Twoje łóżko jest na miejscu, będziesz musiał stworzyć mieszankę podłoża, która jest zaszczepiona tarłem na bazie drewna. Możesz to wymieszać z wygodnym materiałem bazowym, takim jak trociny lub kompost. Możesz również zainwestować w środek odstraszający owady. Będzie to konieczne, jeśli Twój klimat jest gorący i suchy.

Będziesz musiał regularnie podlewać swoje grzyby. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy pogoda jest odpowiednia do owocowania, możesz sprawdzić poziom wilgoci w grządce, aby zobaczyć, czy jest odpowiednio nawodniona. Powinieneś również dbać o dobre nawodnienie terenu wokół grzybów. Kilka razy w tygodniu sprawdzaj, czy grządka jest odpowiednio wilgotna. Możesz również dodać ściółkę do swojej grządki, aby pomóc jej zatrzymać wilgoć.

Inną dobrą metodą na stworzenie grządki z grzybami jest obrysowanie obszaru wiórami drewnianymi i słomą. Materiały te działają jak ściółka i zapewniają warstwę termiczną w chłodniejszych miesiącach, działając jednocześnie jako osłona przed środowiskiem zewnętrznym w miesiącach ciepłych. Dodanie wiórków drewnianych i słomy do dolnej warstwy grządki pomoże utrzymać wilgoć w grządce i zapobiegnie wzrostowi chwastów.

Możesz również użyć plandeki do przykrycia grządki. Ta metoda będzie również wymagała otwierania i zamykania plandeki kilka razy dziennie. Jest to konieczne, ponieważ powietrze zawiera różne rodzaje pleśni i bakterii.

Oprócz używania plandeki, musisz upewnić się, że twoje łóżko dostaje dużo wilgoci. Powinieneś również podlewać łóżko raz w tygodniu, aby utrzymać jego wilgotność. Jeśli nie masz dostępu do wody, możesz dodać trochę wiórów drewnianych i ściółki do grządki, aby pomóc jej zachować wilgoć. Musisz także zgrabić ją na głębokość około pół cala.

Wreszcie, trzeba będzie posypać grzybnię nad łóżkiem. Ważne jest, aby upewnić się, że grzybnia jest równomiernie rozłożona na wiórach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *