Jak zrobić impregnat do drewna

Jeśli szukasz niedrogiego i ekologicznego sposobu na wykończenie projektu drewnianego, rozważ zrobienie własnego impregnatu. Podczas gdy możesz kupić środki konserwujące w sklepach z farbami, zrobienie ich w domu pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie wspominając o tym, że możesz dostosować formułę do potrzeb swojego projektu. Jednak musisz uważać, aby uniknąć substancji chemicznych, które mogą zaszkodzić drewnu, więc upewnij się, że badasz składniki carefully.

Na szczęście większość konserwatorów drewna opiera się na podobnych formułach. Chociaż mają one nieco inne nazwy i cele, wszystkie chronią drewno. Wybierając impregnat do drewna, musisz zdecydować, czy chcesz mieć czyste czy kolorowe wykończenie i czy wolisz formułę na bazie wody czy rozpuszczalnika. Poniżej wymieniono niektóre z powszechnych składników środków do konserwacji drewna. Aby zrobić najlepszy konserwator drewna dla swoich potrzeb, zacznij od wykonania poniższych kroków.

Boran jest powszechnym środkiem konserwującym. Kwas borowy jest niepalną, bezpieczną alternatywą dla miedzi i innych metali ciężkich. Ma jednak wadę: wypłukuje się z drewna w kontakcie z wodą. Innym rodzajem środka konserwującego są azole miedziowe. Związki te powstały na bazie boranu, który pod wpływem wody z czasem wypłukuje się z drewna. Azole miedziowe stały się jednak standardem dla tarcicy impregnowanej ciśnieniowo. Boraks i azole miedziowe zostały następnie zmieszane razem i zmienione w Azole miedziowe typu B.

Olej lniany jest kolejnym naturalnym konserwatorem drewna. Jest on pozyskiwany z nasion lnu. Jednak substancja ta jest lepka i nie wysycha szybko. W sklepach z narzędziami można kupić gotowany olej lniany w paczkach. Olej lniany jest bardzo chłonny, więc przyciąga pleśń i grzyby. Mildewcide to kolejna opcja. Przyciąga pleśń i przyciąga ją. Jeśli nie masz innego naturalnego środka do konserwacji drewna, możesz kupić mildewcide ze sklepu z narzędziami.

Rozpuszczalne środki konserwujące są często stosowane do wewnętrznych powierzchni dużych elementów konstrukcyjnych. Można je jednak stosować do mniejszych elementów, takich jak tarcica wymiarowa. Dyfuzyjne środki konserwujące są łatwe w aplikacji i nie migrują tak daleko w drewnie jak fumiganty. Dyfuzyjne środki konserwujące do drewna są zwykle stosowane w odległości od sześciu do dwunastu cali wzdłuż słojów.

Powszechnym zastosowaniem tarcicy konserwowanej do kontaktu z podłożem jest tarcica. Będzie ona klasyfikowana jako UC4B lub UC4A. Oznaczenia te wskazują na drewno poddane obróbce ciśnieniowej i chronią je przed gniciem. Ponadto po obróbce ciśnieniowej należy zastosować impregnat do drewna. Zaleca się, aby oprócz drewna impregnowanego ciśnieniowo stosować oba rodzaje impregnatów do drewna. Wybór impregnatu do drewna zależy od przeznaczenia budynku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *