Jak zrobić krosno tkackie dla szkoły

Jeśli szukasz projektu, który pozwoli Twojemu uczniowi ćwiczyć tkanie, rozważ budowę krosna tkackiego dla szkoły. Tkanie jest świetnym sposobem na wyrażenie siebie w sposób kreatywny. Ten projekt jest łatwy do wykonania i może się nim cieszyć cała rodzina. Oto jak zacząć:

Po pierwsze, będziesz musiał wyciąć trochę tektury. Możesz wyciąć jeden w różnych rozmiarach. Następnie trzeba będzie wyciąć szczeliny na krawędziach tektury. Przetnij końce tektury, aby stworzyć krosno. Kiedy masz już wszystkie kawałki, możesz zacząć tkać. Twoje dziecko będzie mogło stworzyć piękne dzieło sztuki. Możesz go użyć do projektów artystycznych lub jako dekorację dla domu.

Gdy masz już ramę na miejscu, zacznij tkać. Następnie wpleć paski tkaniny nad i pod nicią osnowy. Możesz również wpleść ozdobną granicę, wplatając nad i pod sznurkami krosna. Twoje dziecko pokocha tworzenie pięknych i skomplikowanych rzeczy z ich tkactwa! Nie zapomnij zadbać o czystość krosna. Chociaż proces tkania jest czasochłonny, da Twojemu dziecku poczucie satysfakcji, gdy zobaczy produkt końcowy.

Możesz zrobić krosno tkackie dla swojego dziecka z pomocą kilku niedrogich materiałów. Po pierwsze, będziesz potrzebować kilku różnych rodzajów włóczki. Najprostsza z nich jest wykonana z bawełny. Powinieneś zrobić ją jak najmniejszą. Dla większego projektu tkackiego powinieneś wybrać grubszą przędzę. Będzie to łatwiejsze do opanowania dla Twojego dziecka. Następnie należy zawiązać węzeł na końcu przędzy.

Po wykonaniu krosna dla dziecka, czas na zdobycie przędzy. Będziesz potrzebować około osiemnastu centymetrów włóczki. Przytnij koniec i zawiąż go podwójnym węzłem. Jeśli chcesz dodać koraliki lub inne ozdoby, możesz dodać je do końcówek. Jeśli chcesz, możesz nawet użyć koralików lub pomponów do ozdobienia gotowego splotu.

Aby stworzyć prosty projekt tkacki, będziesz potrzebować dwóch osnów, czyli wątku. Tkanie osnowy może być również zabawą! Zrób krosno tkackie do szkoły, aby nauczyć dzieci podstaw tkania. To świetny sposób na rozwinięcie ich drobnych umiejętności motorycznych przy jednoczesnej poprawie ich kreatywności. Mogą nauczyć się używać krosna tkackiego do tworzenia pięknych rzemiosł.

Po skonstruowaniu krosna, będziesz musiał zrobić nici. Powinieneś zostawić trzycalowy ogon z tyłu, gdy skończysz z jednym kolorem. Następnie użyj drugiego koloru. Kiedy już zrobisz wystarczającą ilość przędzy, zawiąż węzeł i przymocuj końce. Możesz również przykleić taśmę do krosna tkackiego z tyłu. Jeśli nie czujesz się komfortowo z robieniem krosna tkackiego, nie jest to problem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *