Jak zrobić regulowaną bransoletkę sznurkową

Ucząc się jak zrobić regulowaną bransoletkę sznurkową, będziesz chciała się upewnić, że masz odpowiednie materiały. Nie chcesz przecież skrócić swoich sznurków! Najpierw zmierz długość swojego sznurka. Następnie odetnij nadmiar długości, upewniając się, że masz wystarczającą ilość. Następnie nawlecz koraliki na sznurek i zawiąż na końcu węzeł regulowany. Na koniec przypnij sznurki do klipsa. Po zakończeniu nawlekania, możesz przymocować bransoletkę do sznurka za pomocą taśmy.

Będziesz potrzebować dwóch kawałków sznurka i co najmniej dwóch zestawów regulowanych węzłów. Zacznij od pierwszego końca sznurka i połóż nad nim drugi koniec. Następnie powtórz ten proces z drugim końcem sznurka. Po zakończeniu wiązania węzłów, możesz wsunąć i rozsunąć swoją bransoletkę. Węzeł przesuwny sprawdza się zarówno w przypadku sznurka macrame, jak i sznurka woskowanego. Robiąc jedną z tych typów bransoletek, upewnij się, że używasz kleju jubilerskiego na końcach.

Teraz możesz zawiązać sznurki. Zacznij od wiązania prostego węzła overhand około pięciu cali od wyrównanych końców. Gdy już to zrobisz, upewnij się, że zabezpieczasz węzeł w płaskim miejscu. Ułóż ogony sznurków równolegle do siebie. Na każdym z nich zawiąż węzeł półgraniasty. Następnie pociągnij węzły w prawo.

Po zawiązaniu węzła możesz ozdobić bransoletkę, wiążąc koraliki lub wstążki. Jeśli końcówki są zbyt długie, możesz je przypalić zapalniczką. Jeśli nie jesteś pewna węzła, zawsze możesz przypalić końce. Dzięki temu zabezpieczysz nitki sznurka. Możesz również sprawdzić tutorial wideo, który pokazuje, jak zrobić bransoletkę z węzłem przesuwnym. W końcu wszystko zależy od osobistych preferencji, ale będziesz mieć swoją własną, niepowtarzalną bransoletkę!

Regulowany węzeł bransoletki jest łatwym sposobem na wykończenie każdej bransoletki sznurkowej. Jeśli masz już jakieś podstawowe doświadczenie w wiązaniu węzłów, ten węzeł będzie łatwy do opanowania. Jest to idealny sposób na zawiązanie węzła typu slip bracelet i jest wystarczająco uniwersalny dla każdego rodzaju bransoletki. Upewnij się, że przećwiczysz go na wszystkich rodzajach bransoletek przed zawiązaniem ostatecznego węzła! Jeśli nie masz doświadczenia z węzłami, to jest to zabawne, niedrogie rzemiosło do wykonania z dziećmi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *