Jak zrobić wełniany pompon

Wełniany pompon wygląda świetnie na szaliku, czapce lub innym elemencie ubioru. Jeśli jednak nie wiesz jak go zrobić, możesz nauczyć się tego samemu z pomocą tego poradnika. Tutaj dowiesz się, jak zrobić pompon, postępując zgodnie z prostą instrukcją krok po kroku. Po zakończeniu tutorialu możesz poćwiczyć robienie pomponów własnymi rękami.

Możesz zrobić wełniany pompon, używając dwóch kawałków przędzy. Najpierw utnij kawałek przędzy o długości około 12 cali. Przewlecz koniec przędzy między palcami i przeciągnij go przez owijkę. Następnie zwiąż końce razem. To jest twój pierwszy wełniany pom! Później możesz zrobić jeszcze kilka innych. Powtarzaj ten krok tak często, jak potrzebujesz, aż będziesz mogła owinąć pom-pom tak, jak lubisz.

Kolejnym krokiem w robieniu wełnianego pom-pomu jest cięcie włóczki. Możesz użyć nożyczek do cięcia przędzy, jednocześnie trzymając ją w miejscu. Uważaj, aby nie ciąć za dużo. Jeśli chcesz, aby Twój pompon był jak najbardziej puszysty, użyj grubszej włóczki. Ten krok jest niezbędny do uzyskania idealnego wełnianego pompona! Upewnij się, że używasz dobrej jakości wełny, aby zrobić puszysty pompon!

Po ułożeniu szablonu na powierzchni roboczej, powinieneś złożyć wszystkie kawałki do środka i nałożyć je na siebie. Następnie można wsunąć mały kawałek wełny – o długości około 30 cm – przez otwór na szablonie. Następnie wsuń wełnę w dwie strony i przeciągnij ją wokół całego pomponika. Zawiąż go mocno. Voilà! Gotowy pompon jest kompletny!

Możesz również użyć szablonu do wykonania własnych pomponów. Możesz bezpłatnie pobrać szablon online i odrysować go na kartonie. Inną opcją jest użycie rolek po papierze toaletowym, rolek po ręcznikach papierowych lub tektury. Tak czy inaczej, łatwo jest zrobić wełniany pompon z pomocą szablonu. Zrób tyle, ile chcesz, i możesz cieszyć się nim przez wiele lat!

Jest wiele sposobów na noszenie pomponów. Te zdobią twoje dżinsy, czapki i szaliki. Możesz nawet użyć ich na swoich poduszkach do rzucania i opakowaniach prezentów. A jeśli szukasz pomysłu na prezent dla przyjaciela, pompony mogą stanowić wspaniałe prezenty na wiele okazji. Będziesz zaskoczony, na ile sposobów możesz użyć tego małego rzemiosła.

Możesz również ponownie wykorzystać skrawki wełny i dziergać je w pomponach. Możesz nawet farbować własną wełnę przed rozpoczęciem projektu. Pamiętaj, aby używać prawdziwej wełny, ponieważ akrylowa przędza nie stworzy tego samego puszystego pomponika. Możesz sprawdzić zawartość wełny za pomocą testu spalania tkaniny. W każdym przypadku najlepiej jest użyć 100% wełny. Możesz zrobić więcej niż jeden pompon na raz i zmieszać ze sobą różne kolory, aby uzyskać efekt marmurkowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *