Jak zrobić wieniec adwentowy dla kościoła

Kościół może wykorzystać wieniec adwentowy jako dekorację ołtarza w okresie Adwentu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie wieńca stałego, czy żywego, możesz znaleźć odpowiednią dekorację w Internecie. Istnieje pięć elementów, które można włączyć do wieńca adwentowego:

Świece: Większość ludzi używa świec parafinowych do swoich wieńców adwentowych. Szybko się palą i kapią, podczas gdy świece z wosku pszczelego palą się czysto i świetnie pachną. W zależności od stylu, można znaleźć fioletowy lub inne kolorowe świece na sprzedaż. Możesz również kupić świece filarowe i inne kształty. Będą one ładnie działać w kościelnym wieńcu adwentowym. Musisz jednak bardzo uważać na płomień, aby nie dotykał evergreenów.

Błogosławieństwo: Możesz pobłogosławić swój wieniec adwentowy, zanim zostanie użyty w kościele. Tradycyjnie, ojciec rodziny błogosławi wieniec adwentowy zanim zostanie użyty w sezonie. Ale można też poprosić księdza proboszcza o pobłogosławienie go w pierwszą niedzielę Adwentu. Zazwyczaj robi się to podczas kolacji, choć można to również zrobić dzień lub dwa przed świętami. Aby dowiedzieć się, jak pobłogosławić swój wieniec adwentowy, przeczytaj instrukcje w How to Bless an Advent Wreath.

Możesz również umieścić świece w otworach w oazie. Gdy masz już świece i zieleń ułożone w przyjemny wzór, dodaj czerwone jagody i krechę. Dekoracyjne wstążki i zielenie mogą być dodane dla większego polotu. Wieniec będzie stał na miejscu od pierwszej niedzieli Adwentu do święta Trzech Króli. Możesz użyć sztucznej zieleni, takiej jak gałęzie ostrokrzewu i girlanda.

Tradycyjnie, wieniec adwentowy reprezentuje cztery tygodnie przygotowań do Bożego Narodzenia. Każda świeca reprezentuje nadzieję i światło. Pierwsza świeca każdego tygodnia reprezentuje nadzieję. Reprezentuje również światło Boga, które przyjdzie na świat. Jeśli robisz wieniec adwentowy dla kościoła, rozważ, aby był on przyjazny dzieciom i udekorowany dla nich. Podczas tworzenia wieńca możesz zamieścić zdjęcia dzieci biorących w nim udział. Następnie pozwól dzieciom cieszyć się ich kreatywnością!

Podczas Adwentu, kościoły często używają wieńca adwentowego jako środka do nauczania uczniów o znaczeniu sezonu. W ten sposób przygotują się na Boże Narodzenie, jednocześnie poznając znaczenie świec i sezonu adwentowego. Wieńce adwentowe stanowią również świetny punkt centralny dla sesji dewocyjnych. Można je nawet wykorzystać do wykonania wieńców przez uczniów. Wystarczy dołączyć wstążkę do świec, upewniając się, że umieszcza się ją z dala od płomieni.

Wieniec adwentowy pochodzi z Niemiec. Jego historia sięga 1830 roku, kiedy to luterański pastor Johann Hinrich Wichern wykonał wieniec adwentowy z koła od wozu. Oryginalny wieniec miał dwadzieścia czerwonych i cztery białe świece i był zapalany w każdy dzień tygodnia, a w niedziele jeszcze więcej. Ta tradycja używania świec narodziła się ponownie na początku XIX wieku i stała się powszechnym widokiem w kościołach do dziś.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *